Assassin's Creed Valhalla duyuruldu

Berat Darıcı
Berat Darıcı 29.04.2020 - 23:43
Bir sonraki Assassin's Creed oyunu Viking çağında geçecek ve Assassin's Creed Valhalla olarak adlandırılacak. 30 Nisan tarihinde tanıtım video paylaşılacak.

Assassin's Creed Valhalla duyuruldu. Oyun hakkında şimdilik elimizde pek bir şey yok. Ubisoft yaptığı Youtube canlı yayınında Adobe Photoshop üzerinde canlı olarak oyunun duvar kağıdını yaptı. Oyunun ilk fragmanı 30 Nisan Perşembe günü paylaşılacak.

Yeni oyun Assassin's Creed Valhalla, Viking döneminde geçecek. Youtube üzerinde canlı olarak yapılan görselden yola çıkacak olursak oyunun iki farklı bölgede geçeceğini söyleyebiliriz. Resimde oyunun ana karakteri olduğunu düşündüğüm erkek insan Thor'a benziyor, elinde bir balta tutuyor ve uzun bir sakalı var.

Assassin's Creed Valhalla duyuruldu

BossLogic tarafından çizilen görselin canlı yayın videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Yayın akışı yaklaşık 4 saat sürüyor. Resmi Ubisoft youtube kanalında akışın hızlandırılmış bir hali de paylaşılmış durumda. Yayın aynı zamanda Twitch üzerinde de yapıldı.

Assassin's Creed Valhalla ne zaman çıkacak?

Resmin sol tarafında Viking gemileri gösterilirken sağ tarafından İngiliz ordularına benzeyen bir tarafa Vikingliler saldırıyor. Açık dünya ve gizlilik öğeleri içeren seri aksiyon ve macera türünde. Yeni oyunun çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Hangi platformlar için geliştirildiği de henüz netlik kazanmış değil. Bu bilgilerin yarın yayınlanacak tanıtım videosuyla beraber netlik kazanmasını bekliyoruz. Youtube üzerinden yapılan canlı yayını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Fakat daha önce sızdırılan bilgilere göre oyun PS4, PS5 , Xbox One ve Xbox Series X için geliştiriliyor ve 29 Eylül 2020 tarihinde çıkış yapacak. Elbette oyunun PC içinde çıkış yapmasını bekliyoruz.

Valhala'nın Assassin's Creed oyunlarında bulunan düzeni devam ettireceğini düşünüyoruz. Oyunun dört kişilik bir co-op desteği ile gelmesi bekleniliyor. Büyük bir harita ve sıra tabanlı ilerleme sistemine benzer yeni birkaç mekaniği eklemesi beklenilenler arasında. Elbette bir miktar grafik geliştirmesi de olmazsa olmazlardan. Yeni oyunda gizlilik öğelerinin geliştirilmesi ve kar, çamur gibi farklı doğa koşullarında saklanılması gibi özellikler olabilir.

Diğer söylentiler arasında ise oynanabilir tek bir karakterin olduğu, kuş bakışı görme yeteneğinin olacağı ve önceden düşmanlar için işaretleme yapabileceğimiz söyleniyor. Deniz savaşlarının büyük bir öneme sahip olması ortaya çıkan kapak görseline göre kesin gibi gözüküyor. Oyun iki farklı bölgede geçmek yerine hem deniz hem de kara savaşlarına odaklanabilir. Elbette bunların hepsi şimdilik birer söylenti durumunda. Yarın çok daha fazla içeriğin tanıtım videosuyla beraber kesinlik kazanacağını umuyoruz.

Yorumlar 24
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 11:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2020 12:42
Bir an bakışta VALLAHİ yazıyor zannettim türkler mi var oyunda diye düşündüm
MK Okuru
MK Okuru 2.05.2020 20:01
bayatladı bu replik yorumları, biraz daha orjinal birşeyler bulun şunları yazarken
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2020 13:55
Nerede geçiyor? Arapça bir kelimedir o.
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2020 20:44
Vallahi lafı Türkçe'de de geçiyor koçum. İlla arap mı olmak lazım
skulaksiz
skulaksiz 30.04.2020 16:31
Arapça kelimeden Türklerin olduğunu düşünmen de biraz garip kardeş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2020 18:32
Türkçe alt yazı desteği gelmez ise çöp. Bu kadar yüksek fiyatlara satıp da Türkçe desteği yok ise alanlara da yazık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2020 02:33
vallaha mı la :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2020 16:12
Valhalamı lan ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2020 15:30
Türkçe altyazı seçeneği gelsin artık şu ubisoft oyunlarına
Kalan Karakter : 300 Gönder
Assassin's Creed Valhalla duyuruldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×