AC: Valhalla Excalibur Greatsword Nasıl Elde Edilir?

"AC: Valhalla Excalibur Greatsword nasıl bulunur?" sorusunun cevabı, Britanya Hazineleri olarak bilinen 11 gizemli tabletten geçiyor.

Muhtemelen tarihteki en iyi bilinen efsanevi kılıç, Kral Arthur'un efsanevi kılıcı Excalibur, Assassin's Creed Valhalla'da bulunuyor, ancak onu elde etmek hiç de kolay değil. Efsanelerde olduğu gibi kılıcı taşa saplı halde bulacaksınız, ancak saklandığı yeri bulsanız bile onu çıkarmak için biraz çaba harcamanız gerekiyor. "AC: Valhalla'daki Excalibur Greatsword nasıl bulunur?" diye soruyorsanız, Britanya Hazineleri olarak bilinen gizli mağaralarda bulunabilen 11 gizemli tableti aramanız gerekiyor.

AC: Valhalla Excalibur Greatsword Nasıl Bulunur?

Bu tabletleri aşağıdaki bölgelerde bulabilirsiniz:

Tablet AdıBölgeYeri
Mysterious Hilt TabletEast AngliaGrime's Grave
Mysterious Chessboard TabletCentCavern of Trials
Mysterious Halter TabletCentZealot Woden
Mysterious Horn TabletEssexeOld Cellar
Mysterious Chariot TabletEssexeZealot Heike
Mysterious Cauldron TabletSuthsexeSantlache Mine
Mysterious Knife Tablet ZealotSuthsexeHrothgar
Mysterious Whetstone TabletSnotinghamscireDeoraby Spar Cavern
Mysterious Crock and Dish TabletEurvicscireWiccan's Cave
Mysterious Mantle TabletHamtunscireRed Lichen Cavern
Mysterious Coat TabletHamtunscireWocig

Valhalla Excalibur Greatsword Nerede Bulunuyor?

AC. Valhalla Excalibur Greatsword'u bulmak için tüm tabletleri toplamış olmaınız gerekiyor. Daha sonra da kılıcı almak için yola çıkabilirsiniz.

Stonehenge adlı büyük harabeyi bulacağınız kuzey orta Hamtunscire'a seyahat edin. Bu yerin kuzeybatısına çok uzak olmayan, büyük bir ormana gireceksiniz ve derinliklerinde bir su havuzunun yanında büyük bir mağara girişi bulacaksınız.

Zorluklarla dolu mağaranın içine girdikten sonra, öndeki yoldan gidin ve sola doğru giden küçük bir yolu bir an için görmezden gelerek ileriye doğru ilerleyin. Uzun mağarada ilerlerken dev bir çukura gelene kadar beyaz ana hatları ve duvarları takip edin.

Çukura dalın ve garip bir açık kapı aralığından ilerlerken su altını keşfetmeye devam edin. Suyu temizledikten sonra, bazı farklı İlk Uygarlık mimarisine sahip, inanılmaz derecede büyük bir mağaraya gelene kadar yukarı çıkmaya ve ilerlemeye devam edin.

Burada, Excalibur'un dinlenme yerini bulacaksınız, sağ tarafta bu büyük salonun merkezine ulaşmak için geçebileceğiniz bazı kirişler bulmak için ilerleyerek. Terk edilmiş bir kamp alanının yakınında, biri zaten içinde bir tablet ile aydınlatılmış olan 12 sütunla çevrili bir kaide üzerinde garip bir büyük kılıç duruyor. Bulduğunuz 11 tabletin her birini, hepsini aydınlatmak için sütunlara yerleştirene kadar kılıcı alamazsınız.

AC: Valhalla Excalibur Greatsword Nasıl Elde Edilir?

Tüm sütunlar ışıldadığında, rakipleri kör etme yeteneğine sahip olan efsanevi kılıcı elinize almanın vakti gelmiş demektir.