ASUS ROG Maximus VI Extreme Overclock üstünlüğünü kanıtladı

Merlinin Kazanı 21.06.2013 - 09:58
Computex OC ana etkinliği'nde sekiz performans rekoru kırdı ve 11 testin 10'unda birinci olarak etkinliğe damgasını vurdu
ASUS, Intel Z87 tabanlı Republic of Gamers Maximus VI Extreme anakartı ile Computex Taipei 2013 fuarında Intel ve Corsair sponsorluğunda gerçekleştirilen hız aşırtma zirvesinde %91 başarı oranı yakaladığını duyurdu. Anakart, resmi lansmanının üzerinden sadece birkaç gün geçmesine rağmen ASUS genel merkezinde düzenlenen bir etkinlikte sekiz dünya performans rekoru kırmayı da başardı.

Intel ve Corsair Computex OC Ana Etkinliği'nde 11 testin 10'unda birincilik kazandı
Intel ve Corsair Computex OC Ana Etkinliği'nde çeşitli markaların hız aşırtmaya yönelik üst düzey anakartlarına karşı yarışan Maximus VI Extreme, 11 testin 10'unda birinci olarak %91 başarı oranı yakaladı.

ASUS ROG Maximus VI Extreme Overclock üstünlüğünü kanıtladı
Sekiz dünya rekoru kırdı
ASUS ve Republic of Gamers (ROG)'ın hız aşırtmacılar için piyasadaki en kullanıcı dostu anakartları sunduğunun bir kanıtı olan Maximus VI Extreme, hız aşırtmacı Mad222 tarafından 7.1GHz'de çalıştırılan en hızlı  4. nesil Intel Core i7 ile donatıldı. Anakart ayrıca, 3957MHz'e çıkarılan dört DIMM DDR3 ile piyasadaki Z87 tabanlı anakartlarda görülmüş en hızlı dört DIMM DDR3'e şahit olundu.

PiFast, SuperPi 32M, 3DMark01, 3DMark05, 3DMark06 ve AquaMark3 olmak üzere altı yeni dünya rekoru daha kırıldı. Aralarında Christian Ney, Fredyama, Hazzan, Slamms, Smoke, Sofos1990 ve Youngpro'nun da bulunduğu ünlü hız aşırtmacılar, bu yeni rekorların elde edilebilmesi için ASUS genel merkezinde ROG ekibi üyelerinden Andre Yang, Shamino ve TL ile birlikte çalıştılar. Etkinlik, Computex Taipei 2013'ün ardından 10-13 Haziran'da gerçekleştirildi.

ASUS ROG Maximus VI Extreme Overclock üstünlüğünü kanıtladı
Maximus VI Extreme Hakkında
ASUS'un dünya rekorlarını elinde bulundurma geleneğini bozmayan Maximus VI Extreme, mükemmeliyetçi ROG anakart tasarımı ve mühendislik bilgisinin en son örneği. En zorlu hız aşırtma ve aşırı voltaj durumlarının bile kolaylıkla üstesinden gelen birinci sınıf bileşenlere ek olarak Maximus VI Extreme, hız aşırtmacıların gözdesi haline gelen yenilikçi OC Panel dahili/harici hız aşırtma ve sistem takip konsolu, Extreme Engine Digi+ III dijital güç mimarisi ve dahili 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve NGFF ultra-ince SSD desteğine sahip mPCIe II Combo ile donatıldı.

- Basın Bülteni
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2024 06:10
Kalan Karakter: 300 Gönder
ASUS ROG Maximus VI Extreme Overclock üstünlüğünü kanıtladı
İlginizi Çekebilir