Asus ROG Zephyrus M GU502 incelemesi

Furkan Güler
Furkan Güler 27.12.2019 - 15:08
Asus yine yapmış yapacağını.

Yeni nesil ekran kartları ve küçülen üretim mimari boyutları ile oyuncu laptop'ları, devasa masaüstü bilgisayarların gücüne yaklaşmayı başarmakla kalmadı, onlarla rekabet edecek seviyeye dahi geldiler. Diğer büyük firmaların karşısında elini her zaman güçlü tutan Asus, oyunculara özel serileri sayesinde hardcore olarak tabir edilen son kullanıcılara istediğini vermek için kollarını tekrar sıvadı. Masaüstü tarafında oldukça kaliteli donanım parçalarıyla oyuncuların karşısına çıkan Asus, aynı kaliteyi dizüstü bilgisayarlar tarafına da taşıyarak rakipleriyle tekrar sıkı rekabet içerisine girdi.

ROG Zephyrus M GU502 incelemesi

Asus ROG Zephyrus M GU502 incelemesi

Bu yazımızda oyuncu dizüstü bilgisayarları arasında kaliteli bir marka olan Asus’un ROG serisinden olan Zephyrus M GU502’nin tüm özelliklerini ve yapabildiklerini sizler için derledik. Yeni çıkan oyunların hepsini yüksek grafik ayarlarında oynatabilecek bu laptop’un içerisinde tahmin edebileceğiniz standardın üstünde bulunan parçalar yer alıyor. 

İçerisinde Intel çipsetinin bulunduğu ürüne 6 çekirdekten oluşan Intel Core i7-9750H işlemcisi eşlik ediyor. 2.60 GHz saat hızına sahip olan işlemci sayesinde içerisinde oldukça fazla nesne ve partikül bulunan oyunları kasmadan oynayabilirsiniz. Ayrıca Zephyrus M GU502’nin kendini temizleyen çift n-Blade fanlar sayesinde uzun süreli bir sıkıntısız kullanımla karşı karşıya olduğunuzu belirtelim. Bunların yanında Zephyrus M GU502’de 32 GB DDR4 2666 Mhz hıza ulaşan bellekler bulunuyor. 

Asus ROG Zephyrus M GU502 incelemesi

Hafıza kısmında ise cihazda 1 TB’a kadar  Raid 0 SSD diskin kullanılması Zephyrus M GU502’yi gerçekten üst düzey bir oyuncu dizüstü bilgisayarı yapıyor. SSD sayesinde oyunlarda yükleme süreleri ciddi anlamda kısalıyor.

Ekran kartı tarafına geçtiğimizde ise Zephyrus M GU502'nin içerisinde bizleri GeForce RTX 2060 grafik işlem birimi karşılıyor. Nvidia’nın sunduğu optimizasyon temelli sürücüler sayesinde RTX 2060’ı her oyunda sorunsuzca etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Diğer bir yandan bu ekran kartının sizi uzun yıllar boyunca götürebileceğini unutmadan belirtelim. Gerçek zamanlı ışın izleme özelliğine de sahip olan RTX 2060, görsel anlamda uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunacak gibi gözüküyor.

Asus ROG Zephyrus M GU502 incelemesi

1,93 Kg ağırlığa sahip Zephyrus M GU502'nin görüntü kısmında ise 15.6 inç 3ms yanıt süreli bir ekran bulunmakta. 144 Hz görüntü yenileme özelliği sayesinde rekabetçi oyunlarda daima önde olacaksınız. Cihaza monte edilmiş bu panelin oyunlar yanı sıra film zevkinize de hitap edeceğini söyleyebiliriz.

Tasarıma geçtiğimizde ise Asus’un bizi sade ve oyunculara yönelik tasarlanan bir kasa ile karşıladığını söyleyebiliriz. ROG serisinin temeli olan kırmızı ve siyah renklerin ara ara kullanılması, size kalite hissini kolay bir şekilde yaşatabiliyor. 

Oldukça kaliteli bir soğutma sistemi bulunan ürünün üzerinde ekstra olarak 1 x C Tipi USB 3.1 (Gen 2), 2 x A Tipi USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1), 1 x A Tipi USB 3.1 (Gen 2), 1 x HDMI, HDMI 2.0b desteği bulunuyor.

230 W AC güç adaptörüne sahip olan bilgisayarı kendi pili üzerinde aralıksız 12 saate kadar kullanabiliyorsunuz. Ancak oyun oynadığınız zamanlarda doğal olarak bu süre kısalıyor.

Sona geldiğimizde ise Asus ROG Zephyrus M GU502 uzun süre vaktinizi başında harcayacağınız bir ürün olmuş. Özellikle cihaz içerisinde bulunan RTX 2060’ın gücünü güncel oyunlarda sonuna kadar kullanmak, cihazın son kullanıcıdaki albenisini oldukça yükseltiyor. Genel olarak donanımları sayesinde masaüstü PC’lerin yerini alabilen Asus’un bu modeli, kompakt ve mobil bir cihazın yanında güncel bir teknoloji isteyenlerin ilk tercihi olabilir. ROG serisi ile birlikte oyuncuların karşısına odlukça güçlü bir şekilde çıkan Asus’un incelediğimiz bu modeli şu anda 11 bin TL civarında bir fiyat etiketi ile satışta bulunuyor. 


Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 16.05.2021 22:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
007Batman
007Batman 2.01.2020 13:25
güzel inceleme
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.12.2019 17:51
Fiyatı uyguna benziyor sunduğu şeylere oranla oyun oynamıyorum sadece iş için kullansam kaç yıl götürür bu bilgisayar beni video editing ve colar correction color graditing yapıyorum profesyonel anlamda 4K görüntülerle ve beni uzun süre götürecek laptop arıyorum bu uygun mudur ne önerirsiniz?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2019 23:41
"İyi de kime yapıyor bunları" diyeceğim ama bize yapmadıkları kesin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2019 19:41
Ekran oled değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2019 19:03
ekran kartı değişiyormu yok işlemci değişiyormu yok öyleyse çöp bunu alacağıma gider konsol alırım konsol yine kötünün iysi
Kalan Karakter : 300 Gönder
Asus ROG Zephyrus M GU502 incelemesi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×