1/4

Atlantis 3: The New World

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Maceramız baştan kötü başlıyor.

Hatırlıyorum da ilk Atlantis çıktığı zaman büyük ses getirmişti,tabii ardından ikincisi ve şimdi de üçüncüsü. Maalesef ikinci bölümü oynama şansım olmamıştı. Oyunun üçüncü bölümünün çıktığını duyunca hemen gidip aldım, ne de olsa ilk bölümün tadı aklımda kalmıştı. Şimdi ki kahramanımız bir arkeolog, bakalım bizleri neler bekliyor.

MISIR
Evet maceramız baştan kötü başlıyor, napalım her arkeoloğun başına gelir böyle şeyler. Kurtulduğunuz zaman gidebileceğiniz bir yön olacak o yöne doğru gidin, düz gidelim ve sola dönelim. İki kere ileriye gidelim, bir bekçi adam pek konuşmayı sevmiyor, sizden orayı terketmenizi istiyor, fazla ısrar etmiyoruz ve sağdaki patikaya doğru gidiyoruz, sola ufak çimenliklerin olduğu patikaya giriyoruz, o ne bir bekçi daha, telaşa gerek yokgarip biri sizi saldırgandan kurtarıyor. Kısa introdan sonra çalılı paykaya devam edin, yerde bir sırma görecekseniz, sağ taraftan geliyor, sırmayı takip edin ve mağaraya girin, ilerleyin ve ağzı garip şekilde kapalı olan acayip deliğe gelin, işte ilk puzzle, yere bakın, 4 değişik şeklin bir çembere bağlı olduğunu göreceksiniz, yapmanız gerekne o şekillerin hepsini çemberde yakmak, şimdi inventorymidenden diskinizi çıkarın ve çemberin içine koyalım sonra da küçük çubuğu onun üstüne yerleştirerek bir topaç yaratalım. Sıra ile 2. şekil ve 5., 3., 1. ve 4. şekle topaçı yerlşetirelim ve kapıyı açalım. 

Işınlandık, inventory’nizde içinde böcek olna bir kutu olacak, şimdilik o bir işimize yaramıyor. İlerde bize yardımcı olacak. Sağdaki sütünun dibinden tahta kuşu alalım, şimdi tabutun solundaki sembollere yaklaşalım, sol ve sağ tarafındaki yıldızları çevirerek mumya arakadaşımızı uykusundan uyandıracağız. Bunun sol:1, sağ:2, sol:1 ve sağ:1. Günaydın mumya kardeş, soarabileciğimiz herşeti soruyoruz, merdivenler içine çekilmiş oldukların dışarıya çıkış çiçn yardım istiyoruz, fakat nasıl çıkılacağını unutmuş, e o kadar ben uyusam kendi benliğimi unuturum. Ona hatırlaması için yardımcı olmamızı istiyor. Tahta kuşu merdivenlere kullanarak ordan çıkıyoruz, burası kocaman bir piramitmiş, hemen mumya arkadaşa bütün soruları sorup gemiye atlıyoruz ve tapınağa gidiyoruz.Tapınağa girin, rahip size Pharaoh’un ölceğini ama bunun için tekrar doğması gerektiğini ve hayat sembolüne (symbol of life) ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Görevimiz onu bulmak ve rahibe getirmek. Mumyaya geri dönün ve ona herşeyi anlatın, şimdi haritayı kullanarak değişik yerlerden bazı materyaller toplayım olayı kapatmaya çalışacağız. Önce, aslan heykelin arka ayağındaki yere gidelim, sunağa yaklaşalım; küçük kutuyu açalım ve Ankh haçını alalım (symblo of life). 

Sırada sol üsteki tapınak var, oraya gidelim, burda bizi başka bir rahip bekliyor, rahibin sağındaki duvarda bir hikaye gizli, yapmamız gereken duvardaki hikayeyi tam olarak yerine oturtmak, bunun için hikayelerin anlatımına dikkat edin, her resmin altındaki kağıt parçaları bir hikayeyi ve resimler de o hikayeyi simgeliyor, öncelikle resimlerin altındaki hikayeleri dizelim;

 1. Osiris son of the Earth and Sky, is Pharaoh and İsis, his sister, is Pharaoh’s wife, she brings knowlegde to Egypt
 2. Seth, twin the Osiris, is jealous of hiz brother and plans his murder
 3. During a feast, seth offers a splendid cofer to anyone who fits perfectly inside it
 4. All the guest’s try the coffer, but only Osiris can lie down inside it
 5. Before Osiris can leave the coffer, it is shut fast by Seth’s servant and thrown into the Nile
 6. Isis seeks her lost husband. At Byblos, she sees the coffer caught in branches of a tree
 7. She hides Osiris in a swamp, but Seth learn of her action and determines to discover hiz brother’s whereabout’s
 8. He finds him cuts him into 14 peaces, which he hides throughout Egypt
 9. The faithful wife succeds in recovering 13 of the peaces
 10. She puts to body back together and prepares it with oils and perfumes. Then she wraps it in bandages. He appears almost reborn
 11. After that, she lies with him and conceives their son, Horus the Falcon....
 12. Who one day will avenge his father, henceforth King of Dead

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×