Avustralya sansüründe yeni aşama

Burçin Aygün
Burçin Aygün 15.12.2010 - 10:18
Sonuca ulaşırken
Avustralya'nın +18 yerine maksimum +15 yaş sınırına ait bir kategorilendirmeye sahip olmasından ötürü, pek çok oyun piyasaya bile sürülemeden yasaklanıyor. Süren mahkemeler ve görüşmeler neticesinde bir türlü sonuç alınmazken, Güney Avustralya'lı bir hakim konu hakkında açıklama yaparak +15 yaş sınırını tamamen kaldırıp yerine +18'i getirmek istediğini söyledi. Böylece ebeveynler çocuklarını gözetirken arada kalmayacak ve hangi oyunların hangi yaş gurubuna uygun olacağını daha kolay anlayıp, karar verebilecek.

Avustralya sansüründe yeni aşama
Bakalım bu ilginç koşturmanın sonucu nereye varacak?
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 21:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
Avustralya sansüründe yeni aşama

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×