Avustralya yine şaşırtmadı: GTA V yasaklandı!

Emin Çıtak
Emin Çıtak 3.12.2014 - 17:03
Oyunun içerdiği şiddet müşterilerin tepkisine neden oldu
GTA V'in Avustralya perakendecisi Target, içerdiği yoğun şiddet nedeniyle kimseyi şaşırtmadı ve oyunun satışlarını durdurdu.

Müşterilerin geri dönüşleri ışığında böyle bir karar alındığı açıklayan şirket, GTA V'in şiddetli içeriği ve kadınlara karşı içerdiği şiddeti mazeret olarak gösterdi.

"Uzun bir süredir oyunun yapısı nedeniyle müşterilerimizle iletişim halindeyiz ve onlar GTA'nın içeriği nedeniyle kaygı duyuyorlar."

Şirket genel menajeri Jim Cooper, müşterilerini dikkate almak zorunda olduklarını ve onların itirazları doğrultusunda bu kararı verdiklerini sözlerine ekledi.

GTA V'in Avustralya'da yaklaşık 1.5 hafta kadar piyasada kalması bile rekor sayılabilir aslında. Peki, siz Avustralya'nın şiddet içerikli oyunlar karşısında tutunduğu sert tavrı doğru buluyor musunuz?

Avustralya yine şaşırtmadı: GTA V yasaklandı!
Yorumlar 36
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2021 00:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
Avustralya yine şaşırtmadı: GTA V yasaklandı!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×