Axes & Allies (Mobil İnceleme)

Axes & Allies (Mobil İnceleme)

Hakan Bozdemir
Hakan Bozdemir 18.11.2013 - 17:41
Üç orkun başına gelenler, gelenler....
Warcraft 3’ün mobil versiyonunu ister miydiniz? Öyle bir şey olması hoşunuza gider miydi? Benim pek gitmezdi. Dokunmatik arayüzde strateji oyunu oynamayı pek sevmiyorum. Kontroller biraz karışık geliyor ama Warcraft 3 benzeri bir şey olsaydı iyi olurdu. Daha rahat bir kontrol yapısına sahip olan bir oyun. Mesela Axes & Allies. Evet bugün inceleyeceğimiz olan oyun bir nevi Warcraft 3’ü andırıyor. Karakterlerimizin söylediği söz bile şu: For The Hoard!

Strateji oyunlarının PC’den başka platformda oynanamayacağını düşünen insanlardanım ben de. Mouse ve klavyenin üzerinde pek çok tuş bulunuyor. Gamepadlerde ise bu sayı bayağı düşük. İşte bu yüzden konsollarda oynanamayacağını düşünüyorum. Dokunmatik arayüzde de fikrim aynıydı. Fakat Last Moon Games adlı Türk geliştirici ekibin geliştirmiş olduğu Axes & Allies’ı gördükten sonra bu fikrim biraz değişti diyebilirim. Kolay bir arayüz oturtarak oynanabileceğini bu şekilde görmüş oldum.

Axes & Allies (Mobil İnceleme)
Ejderhalar, orklar ve dahası
Axes & Allies bizlere farklı bir deneyim sunmak için geldi. RPG’yi mobil platforma çoklu olarak taşımak isteyen bu oyun istediğini biraz başarmış gibi.

Her şeyden önce oyunun hikayesine değinmek istiyorum. Efsanelere göre bir ejderha var ve bu ejderhanın altınları bulunuyor. Hırslı bir ork lideri bunu duyunca klanını toplayıp o altını almaya gider. Bu konuda çok isteklidir. Altınlar ise daha önce almak isteyenlerin ruhlarının koruması altındadır. Orklar liderlerinin önderliğinde savaşa girmişlerdir fakat kısa sürede alt edilmişlerdir. İlk savaştan hayatta kalan sadece üç ork vardır ve bu orklar ejderhaya saldırıp liderlerini kurtarmak zorundadırlar. İşte bizim oynayacağımız hikaye buradan sonrasını konu alıyor.

Bu üç ork arkadaşımızın farklı farklı özellikleri bulunuyor. Yakın dövüşçü, okçu ve şaman olarak üçe ayrılan bu orklarımızın kendi sınıfları içerisinde de 3 farklı özelliği bulunuyor.

Axes & Allies (Mobil İnceleme)

Çok iyi entegre edilmiş bir oyun!

Orklarımızı dokunmatik arayüzde kolayca koordine edebiliyoruz. Ekrana basılı tutuyoruz ve saldırmak istediğimiz düşmanda bırakıyoruz. Seçtiğimiz ork da ona saldırmaya başlıyor. Özellikle üç orkun bulunmuş olması oyunu daha da oynanabilir bir hale getiriyor. Zaten şamana tıklayıp yakın dövüşçü orkunuza can vermesi için emir verdiğinizde geriye kalan tek şey iki orku yönetmek oluyor.

Mobil platformda oynanabilecek olan strateji oyunları listesine Axes & Allies’ı da katabilirsiniz. Genel anlamıyla yeterli bir oyun olmuş. Vakit geçirmek için birebir. Oturup üzerinde uzun vakitler harcamanız gerekmeyen fakat oynayınca bayağı bir zevk alacağınız oyun. Hatta o kadar çok hoşuma gitti ki oynanış sistemine puan olarak 75 vermek isterim. Last Moon Games’ten daha başarılı oyunlar da bekliyorum.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2020 12:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×