1/3

Aykut Sanver - GameSultan

Aykut Sanver - GameSultan

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
GameSultan'ın yöneticisi Aykut Sanver ile bir araya geldik. Projelerinden, ülkemizin gerçeklerinden konuştuk. Konuştukça laf lafı açtı ve hoş bir sohbeti beraberinde getirdi.

GameSultan’ın yöneticisi Aykut Sanver ile bir araya geldik. Projelerinden, ülkemizin gerçeklerinden konuştuk. Konuştukça laf lafı açtı ve hoş bir sohbeti beraberinde getirdi.

GameSultan nedir, ne iş yapar?
Bizim sloganımız şu: Oyunu ciddiye alıyorsan GameSultan. Biz şu an e-pin satışı yapıyoruz. E-pin satışı ne demek derseniz, hazır kart kontörü satışı gibi, oyunculara alternatif yöntemlerle, alternatif ulaştırma metodları ile kullanabilcekleri kontörleri ulaştırmak ve bu kontörleri oyun içinde kullanabilmelerini sağlamak. Burada bizim yaptığımız farklılaşma, kredi kartı kullanmanın gerekli olmaması. GameSultan’ın en büyük özelliği bu. 61 ilde 1500’den fazla internet kafe ile dağıtım ağına sahibiz. Oyunseverin GameSultan’ın üye olduğu oyunlardan birine üyelik almak istiyorsa yapabileceği 2-3 tane şey var. Gittigidiyor.com üzerinden kredi kartı ile üyelik satın alabiliyor. Ya da kredi kartı kullanmak istemiyorsa bizim sitemize geliyor. Kendi semtine en yakın internet kafe adresini alıyor ve oraya gidip nakit olarak satın alabiliyor. Sitemizde hergün 09:00 ile 24:00 arasında canlı destek verilmektedir. Bir diğer seçenek ise, direkt bize banka havalesi, eft ya da posta havalesi gibi seçenekler ile ödemeyi çıkartabilmesi. Ödemenin ardından sitemize girip gereken kodu alabiliyor. Bu sistemi kullanmak, kişininde avantajına oluyor. İnternet üzerinden kredi kartı ile aldığında eklenen banka komisynları olmadığı için daha uygun fiyatlara bu e-pin’lere ulaşma şansına sahip olabiliyor.

Öncelikli hedef kitleniz internet kafeler gibi görünüyor. Ama mutlaka ev kullanıcılarını da hedefliyor olmalısınız, değil mi?
Türkiye’de ki satışlarımızın %80’i internet kafeler, %20’si ise ev kullanıcıları. Tabi ki bu demek değil ki ev kullanıcıları bizim için önemli değil. Sınırlı sayıda çalışanımız olduğu için fazla büyüyüp istediğimiz kalitenin dışında hizmet vermektense, daha yavaş büyüyüp kalitemizi korumayı tercih ediyoruz. Sonuçta %100 müşteri memnuniyeti ile çalışıyoruz. %99 bile değil. Bunu gittigidiyor’dan da rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Knight Online’ın Türkiye’de çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip olduğunu biliyoruz. Ama bu online oyunlar içinde tek olduğu anlamına gelmiyor. İstatistikleriniz arasında rağbet gören diğer oyunlar hangileri?
Türkiye, Free2Play cenneti. Bunun dışındaki oyunlar istenen rakamlara ulaşamıyor. KO bir fenomendi. Ama pazar gitgide parçalanıyor. Şu an KO’dan sonra en popüler oyun Silk Road. Özellikle GameSultan’ın girmesi ile bu rakam çok ciddi olarak arttı. Artık bir oyun, iki oyun ile sınırlı değil pazar. 20 oyun, hatta daha fazlası. Bizde şu an 12 tane oyun var. Yakında 15 olacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×