1/5

Back to the Future: Episode 1 - It's About Time

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 28.12.2010 - 17:32
Marty'nin yolunu bulmasında yardımcı olalım.
Alışveriş Merkezi Otoparkı

Başladığımız nokta ilk filmde olayların başlangıç noktası olan Twin Pines Alışveriş Merkezi’nin otoparkı. Eğer filmdeki sahneyi iyi hatırlıyorsanız repliklere kadar tamamen aynı olduğunu göreceksiniz –son kısmı hariç. DeLorean yok olduktan sonra doktor ile konuşun. Burada hangisini diyalog seçeneğini seçtiğiniz önemli değil. Konuşmadan sonra doktor sizden not defterini isteyecek. Ekranın soluna doğru ilerleyin ve doktorun alet çantasından not defterini alın. Dilerseniz öncesinde diğer nesnelere tıklayarak konuşmaları dinleyin. Not defterini doktora verdikten sonra diyaloglardan dilediğinizi seçin ve olacakları izleyin.

Doktorun Laboratuarı

Doktorun evine geldiğinizde eşyalarının garaj satışına koyulduğunu göreceksiniz. Bildiğiniz gibi doktorun bilime olan aşkı maddi sıkıntılar yaşamasına yol açmış ve bankadan kredi almak zorunda kalmıştı. Ancak üzerinden aylar geçmesine rağmen doktor krediyi ödeyememiş –çünkü kendisi gelecekte- ve banka da önce eşyalarını daha sonra da evini satmak üzere satış başlatmıştır.

Şimdi doktorun geride bıraktığı ve başka ellere geçmesi durumunda tehlike yaratacak eşyaları arayacağız. Babanız ile olan diyalogdan sonra etraftaki nesneleri inceleyip babanızla ve Biff ile bütün konuşmaları yapın –özellikle babanızla yaptığınız konuşmada “I can fight my own fights, Dad” seçeneğini unutmayın- ardından garajın arka bölümüne geçip Hill Valley’in modeline tıklayın. Marty Court House’un içerisinde doktorun not defterini –otoparkta verdiğiniz- bulacaksınız. Ancak Biff sizden önce davranacak ve Court House’u elinizden kapacak. Geri almaya çalışırken modelin çatısı açılacak ve Biff’de not defterini fark edecek. Ne derseniz deyin Biff size defteri vermeyecek.

Back to the Future: Episode 1 - It's About Time
Babanızın yanına döndüğünüzde içi ıvır zıvır dolu bir kutuyu ortaya çıkartacak. Buradan bizim ihtiyacımız olan tek şey gitarımız. Gitarı alın ve sağınızdaki amfiye yaklaşıp Amplifier Controls’e tıklayıp amfiyi açın. Envanterinize gelin ve gitarı seçerek Amfinin üzerine tıklayın. Tam çalacakken Biff gelecek ve bu sefer de gitarı elinizden kapacak. Biz de ona güzel bir müzik keyfi yaşatacağız. Not defterini ele geçirdiğimizde garaj yolunda bir gürültü duyacağız.

Doktorun garaj yolu

Dışarı çıktığımızda DeLorean’i buzla kaplanmış olarak göreceğiz. Aracın üzerine tıklayın. Marty kapıyı açınca yolcu koltuğunda Einstein’ı göreceğiz. Şimdiki amacımız doktorun hangi yılda olduğunu öğrenmek. Aracın içerisinden önce sağda yerde duran kadın ayakkabısını ardından da ses kayıt cihazını alın. Cihazı aldığınızda doktorun Marty için bıraktığı ses kaydını duyacağız. Olası bir hata durumunda DeLorean’i otomatik geri dönüşe programlamış ve bu şekilde zaman makinesi doktorun evine geri dönmüş ancak maalesef mesajda doktorun nerede daha doğrusu hangi zamanda olduğuna dair bir bilgi yok. Mesajda bize panelde son gidilen zamanın yazacağını ve oraya gitmemiz gerektiğini belirtiyor ancak maalesef panelde son gidilen zaman göstergesi bozuk. Kayıt cihazını ve ayakkabıyı aldıysanız arabadan çıkın. Ayakkabıyı Einstein’a koklatın.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×