1/2

Bağımsız oyunlarla 2013! (Makale)

Bağımsız oyunlarla 2013! (Makale)

Hakan Bozdemir
Hakan Bozdemir 8.01.2014 - 15:56
Bağımsız oyunlar açısından verimli geçen bir yıl
2013 yılını geride bırakmış olduğumuz şu günlerde geriye baktığımda bağımsız oyunların ne kadar çok ön plana çıktığını görüyorum. Bu yapımlar o kadar güzel yapımlarki, seri haline gelmiş çoğu oyundan daha iyi gözüküyorlar ve oyuncunun aldığı keyif bir kademe daha fazla alıyor. Üstelik bu zevki bizlere çok uygun bir fiyata sunuyor yapımcılar. Gidipte 5-6 saatlik bir oyun için 60 dolar ödemek yerine bağımsız bir oyunu 6 dolara satın alarak daha fazla keyif elde etmek mümkün.

Bağımsız oyunlarla 2013! (Makale)
2013 yılının en iyi bağımsız oyunlarından bahsetmek istiyorum sizlere. Bu liste kişiden kişiye göre değişebilir fakat ben en iyi beş oyunu koymayı tercih ettim. Başka bir yazıda en iyi 15 oyunu da görmeniz mümkün. Biraz sonra göreceğiniz oyunları neden en iyi olarak seçtiğimi merak ediyorsanız eğer bu oyunların beni eğlendirdiğini ve cidden zevk almamı sağladığını hissettim için seçtim. Büyük bir ihtimalle bu oyunlar sizi de geçtiğimiz yıl eğlendirmiştir ve büyük bir keyif almanızı sağlamıştır.

5. Amnesia: A Machine for Pigs
Büyük bir keyifle oynamış olduğum ve hala korktuğum Amnesia: The Dark Descent’ın ardından gelen domuzcuklu oyunumuz beni pek sarmamıştı genel olarak. İlk oyunda bizi korkutabilecek olan öğeler bu oyun ile kaldırılmıştı ve bu şekilde herkese yönelik korkunç olmayan bir oyun çıkmıştı ortaya. Tabii ki oynarken bazı bölümlerde korkmuştum fakat ilk oyunda her an korku içindeydim. Yine de bitirmesi keyifli ve oynaması güzel bir oyun olarak 2013 yılında kalmıştı benim için. Ben en iyisi The Dark Descent’ın modlarını oynamaya kaldığım yerden devam edeyim demek istiyorum.

Bağımsız oyunlarla 2013! (Makale)
4. Outlast
Geride bırakmış olduğumuz yılda cidden korkutucu olan bir oyun daha vardı. Hatta bir önceki oyuna fark atacak seviyede bir korku düzeyi içeriyordu. Başımıza gelenler, etrafta çıkan korkutucu insanlar ve kaçışmacalar... Yakalanma ile bastığım ESC tuşu en sonunda kırılmış olmalı ki yeni bir klavye almak durumunda kalmıştım. 2013 yılı içerisinde beni en çok korkutan oyun herhalde Outlast olmuştur. Oyuna başladıktan sonra bitiremeyeceğimi düşünmüştüm fakat azmedip bitirmiştim. Daha sonra ise karşılaştığım final sahnesi ile yerle bir olmuştum. Oynamamış olan kişilerin kesinlikle denemesi gereken ve ağızda hafif tatlı, hafif de acı tat bırakan bir yapım Outlast.

Bağımsız oyunlarla 2013! (Makale)