1/3

BAKIŞ AŞISI #21

Emin Çıtak
Emin Çıtak 20.12.2014 - 01:14
Sigortaları atık makale tatilden döndü, toplaşın bakalım!
Uzun bir tatil... Bakış Aşısı tatile gideli ne kadar oldu? Ben aslında saymam böyle şeyleri. Eh, son bölümün tarihine de bakmaya üşeniyorum. Ne yapsam bilemedim ki? O zaman kalsın önceki bölümler, isteyen bakar zaten. Bizim için ileriye bakma zamanı geldi, geçiyor.

21. Bölüm. Benim için anlamlı, çünkü insanların bir yazı dizisine 2014/15 gibi yıllarda (özellikle oyun sektöründe) sahip çıkıyor olması oldukça sevindirici. İnternet o kadar videoya dönük ki, yazılar genellikle ne amacına ulaşabiliyor ne de istediği kitleye.

Sorun kimde? Aslında kimsede değil. Tüketim dediğimiz şey, her zaman satan fikre gider. Hani bir fikir satmıyorsa (bahsettiğim maddi kazanç değil elbet)siz ne yaparsanız yapın, isterseniz dünyanın en güzel işini yapın, olmayacaktır.

BAKIŞ AŞISI #21
Dünyanın en güzel işini yapmaya da gerek yok zaten. Çok fazla insana ulaşmaya da gerek yok. Sizi dinleyen bir kişi bile varsa, amacınıza ulaşmış sayılırsınız.
 
Bir şeyler karalamak her zaman benim için en rahatlatıcı olan şeydi. Dün Temple of Osiris'i oynarken farkına vardığım bir şeydi aynı zaamanda.

"Ne alaka?" diyenlere cevap: "Kel alaka!"

Bakış Aşısı'nı okuyorsunuz. Aklı selim işler bekliyorsanız çok fena yanlış geldiniz. Biz burada Merlin okurlarıyla deliliği harmanlıyoruz, tartışıyoruz. Ha, katılmak isterseniz, başımızın üstünde yeriniz var. Hani o kadar misafirperveriz, düşünün.

Osiris'te kalmıştık. Bundan bilmem kaç sene evvel, daha sümüklü bir ilk okul öğrencisiyken (sümüklü olan ilk okul öğrencileri değil, bizzat bana özel), annem bir kitap almıştı. Fafa ile Mimi. İsminin eğlencesi bir yana içerdiği hikaye ve anlatım belki de benim bütün hayatımı şekillendirmişti.

Osiris'in yeniden diriltilip, Seth'e karşı koyma hikayesi anlatılıyordu. İşin ilginç tarafı bu hikaye bir bilgisayar oyununda geçiyordu. Fafa benim aksime hayırsız bir veletti, kardeşi Mimi'nin saçlarını kesmek isterken Osiris tarafından durduruluyordu.

BAKIŞ AŞISI #21
Adam, bildiğiniz bilgisayarın içinden çıkıp, Fafa'yı alıkoyuyor. Sonra da onu bilgisayarın içine, oyuna hapsediyordu. Mimi olayı bir gün sonra görüp, kardeşini kurtarmak için oyunu bitirmeye çalışıyordu ama elektrikler kesilince, Fafa hard diskin içindeki başka bir oyuna hapsoluyordu.

Bu gün bile her anını hatırladığım bir kitaptır. Mitoloji ve bilgisayar teknolojisini böylesine birleştiren başka bir esere (özellikle çocuk kitabı) bugüne kadar denk gelmedim. Hatta çocukken yazdığım ilk kitap dememem de Osiris'in hikayesini işliyordu.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×