1/3

BAKIŞ AŞISI #4

Emin Çıtak 25.07.2014 - 18:08
Doktor Sağbırakmayan ben korkak olmuşum!

Geçen hafta iyi nostalji yaptık. Şimdi, haksız mıyım? God of War ve daha nicesini çok ama çok özledik. Bize unutulmaz anlar yaşatan, oynayışıyla sürükleyip götüren yapımları nasıl unutabiliriz ki?

Aslında Playstation 2 hakkında yazarken çekincelerim vardı. Belki de kendi kendime gelin güvey olmuşumdur, millet unutmuştur çok dedim ama her zamanki gibi en sağlam tokadı yine sen attın sevgili okur. Karşılıklı paylaşımda bulunabilmek güzeldir, hele insanlar sizinle aynı hisleri ve düşünceleri paylaşıyorsa.

Bakış Aşısı’nın dördüncü bölümü tüm klişelere sağdık kalarak bayramlık oyun tavsiyeleri verecek. Bayramda hangi oyunları oynamalıyız, hangi oyunlar şekerin yanında iyi gider, bayram paramızı hangi oyuna yatırmalıyız gibi aptalca soruların tüm cevapları Bakış Aşısı’nın dördüncü bölümünde.

BAKIŞ AŞISI #4
Makaleyi takip edenlerin yarısını kaçırdığıma göre afiyetle soğuk su içebilirim. Ama sizsiz boğazımdan da geçmiyor, geri gelin yahu!

Klişemizi bir kenara alırsak, bu bayram biraz oyun oynamakta ısrarcıyım. Malum, insan çalıştığında eskisi gibi saatlerce oyun oynayamıyor. Skyrim’le sabahladığım günleri o kadar çok özledim ki. İşiniz oyunlar bile olsa saatler konusunda eskisi kadar özgür olamamak can sıkıcı. Keşke günler 40 saat olsa işten gelince vursam kendimi dağlara diyorum, ama nerde…

Hayatı 24 saate sığdırmak zorunda olmak! Bence asıl problem bu. O yüzden bayram tatili bir anda benim için çok önemli oldu. Hazır Dark Souls’un ilk DLC’si de gelmişken demeyin keyfime. Açarım bilgisayarımı, vantilatörü son seviyeye getiririm, mis!

Hakikaten ben neden Dark Souls oynuyorum? Sıcak havalar yüzünden pişiyoruz (gerçi orası belli olmuyor, an itibariyle hava yağmurlu), ben de gidip iyice strese giriyorum. Olsun, Dark Souls güzeldir.

Arkada şu an Wildstar müzikleri çalıyor, acaba kendimi Nexus’a mı bıraksam?

BAKIŞ AŞISI #4
… LAN? O da zor oyun...

Aslında ne oynayacağımı ben çok iyi biliyorum. Kedi yine sütçü dükkânı geri döner mantığından yola çıkarsak (aslında hiçbir yere varamayız, öyle laf mı olur?), Normandy’e atlayıp, o galaksi senin, bu galaksi Reaper’ların diyerek dolaşacağım. Üçüncü oyunun nefret edeni çok ama ben seviyorum işte. Garrus galaksiye bedel adam.