Baldur's Gate 3'ten yeni bilgiler ve video geldi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 28.02.2020 - 11:23
Larian Studios daha önce söz verdiği gibi Pax fuarında oyuna ait yeni bilgiler paylaştığı gibi, Baldur's Gate 3 videolarını da yayınladı.

RPG severlerin büyük bir merakla beklediği Baldur's Gate 3 için yeni bilgiler ve videolar gelmeye başladı. Oyunun arkasında yer alan Larian Studios, daha önce söz verdikleri gibi oyuna dair birçok bilgi paylaştı. Bu bilgilerin yanı sıra hem firma hem de basın mensupları tarafından Baldur's Gate 3'e dair ilk izlenim videoları yayınlandı.

Baldur's Gate 3'ten yeni bilgiler ve video geldi

Larian Studios tarafından yapılan açıklamaya göre Baldur's Gate 3, firmanın şimdiye kadar yapmış olduğu en büyük proje olacak. Serinin köklerine mümkün olduğunca sadık kalındığı açıklandığı gibi oyunun keşfetme, oynanış ve etkileşim kurma gibi konularda eşsiz özelliklere sahip olacağı da vurgulanmış. Oyunun sinematik videosu şu şekilde;

Baldur's Gate 3 ile ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda ise oyunun özellik anlamında altı çizilen birçok olgusunun olduğunu da görüyoruz. Firma Baldur's Gate 3'ün tamamen yeni nesil bir deneyim sunacağını ve grafik motoru olarak Divinity 4.0 kullanıldığını açıkladı. Oyunda yer alan sinematik diyalogların 1.5 milyon kelimeden fazla olduğu belirtiliyor. Hem tek başınıza hem de multiplayer modunu tekrar tekrar oynadığınızda Baldur's Gate 3'ün paralel ilerlemeyeceği ve değişken bir yapısı olduğu da gelen bilgiler arasında. Açıklanan diğer bilgi ve özellikler ise şu şekilde;

- Oyunda dinamik müzikler kullanılacak. Bu müzikler savaş anlarını, bulunduğunuz durumu ve hikayeyi pekiştirecek yapıda olacak.

- 4 kişilik online co-op imkanı sunacak olan Baldur's Gate 3'te aynı zamanda 2 kişilik split-screen moduna da yer verilmiş.

- 100 saatlik bir oynanış süresine sahip olan oyunda yüzlerce farklı lokasyona yer aldığı belirtiliyor.

- Şu an için 15 Dungeons & Dragon sınıfı ve alt sınıfı oyunda yer alıyor. Bunun yanı sıra 8 farklı tür olacağı ve dahasının geleceği de belirtilmiş.

- Takım arkadaşlarınız ile ilişkilerinizin önem teşkil edeceği oyundaki tur tabanlı dövüş sisteminde de önemli yenilikler karşımıza çıkacak. Bu dövüş sisteminin yeni nesil bir sistem olduğu belirtildiği gibi çizgisel olmayan bir gizlilik aksiyon dinamikleinin de oyunda yer alacağı söyleniyor.

Son olarak oyunun yaş sınırlandırmasının 17+ olduğunu, yani yetişkinlere özel bir oyun olduğunu da belirtelim. 

Baldur's Gate 3'ten yeni bilgiler ve video geldi

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 06:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.02.2020 11:12
Biraz divinity havasından çıkamamış gibi duruyor ama renk paleti ile alakalı sanırım
Kalan Karakter : 300 Gönder
kralh08
kralh08 28.02.2020 11:49
Eski tadı yok gibi gözüküyor. Başka bir oyun olmuş
MK Okuru
MK Okuru 29.02.2020 00:04
İzledim. Yani eski tadı yok diyosun . Da yıl olmuş 2020 sen hala 2013 teki gibimi olucak sanıyodun.?
kralh08
kralh08 28.02.2020 23:36
:( 2.videoyu izlemedin galiba
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2020 16:11
Ortada oynanış yok daha sen gelmiş bi sinematikten eski tadı yok diyosun ya pes.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mezgittava65
Mezgittava65 28.02.2020 22:31
son BG çıkalı 20 sene olmuş.Bence artık bir yenilenme şarttı ve Larian bunu Dos formülü ile güzel bir şekilde uygulamış.Ayrıca millet oyun turn-based olcak diye baya yakınmış.Bunu diyenler bence daha önce hiç dos oynamamışlar.Dos oyunlarının 2sini de oynadım ve diyebilrim ki combat en iyi turn-basedlerden.Arkandayız Larian..Yine saatlerimizi gömmeye de hazırız..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2020 15:28
Bu grafik motoruna belkide canlı renk paletine alışamadım. Fragmanlar güzel, göz alıyor, olmuş bu dedirtiyor fakat, Baldur's Gate'in karanlıkvari atmosferini birazcık olsun oynanışa yansıtabilirler umarım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Baldur's Gate 3'ten yeni bilgiler ve video geldi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×