Baldur's Gate: Enhanced Edition'ın Türkçe versiyonundan ilk görüntüler

Baldur's Gate: Enhanced Edition'ın Türkçe versiyonundan ilk görüntüler

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 5.07.2013 - 16:11
Unutlmuş Diyarlar'da kendi dilimizde dolaşmak gibisi yok


NOT: Videoda izlediğiniz Türkçe versiyonu henüz yayınlanmamış versiyonudur. Oyunu şu anda alır veya oynarsanız bu versiyonu göremeyeceksiniz. İzlediğiniz versiyon 1-2 hafta içerisinde yayınlanacak.

Trent Oster ve ekibi Overhaul Games'in çıkarttığı Baldur's Gate: Enhanced Edition bildiğiniz gibi uzun bir süredir Türkçe lokalizasyonunu bekliyor.

Görselliğin arttırıldığı, yeni karakater ve senaryoların dahil edildiği bu CRPG efsanesinin Türkçesini hazırlayan ekip bizlere çevirinin sonuca yakın halini gönderdi ve bizler de bu şekilde oyunu Türkçe olarak deneme fırsatı bulduk.

Şimdi sizlere aşağıda oyunun yaklaşık 10 dakikalık bir videosu ile Türkçe çevirili versiyonunu tanıtacağız. Ana menüden, karakter ekranına, ara sinematiklerdeki konuşmalardan, eşyaların tanımlarına kadar oyundaki her bilgiyi yakın zamanda kendi dilimizde okuyabileceğiz. YALNIZ! Bir uyarı olarak videoda izlediğiniz çeviri son hali değil. Daha üzerinde çalışılması ve cilananması gereken yerler mevcut. Dolayısı ile içerisinde birkaç hata göreceksiniz. Zaten şu anda da bu hataların düzeltilmesi üzerinde çalışılıyor. Baldur's Gate: Enhanced Edition'ın Türkçe yaması 1-2 hafta içinde çıkacak. Öte yandan çeviren ekipten üç arkadaşla da röportajımızı kısa bir süre içinde sitemizden seyredebileceksiniz.


Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2020 00:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir