Basit bir hırsızlık oyunu değil!

Basit bir hırsızlık oyunu değil!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 20.04.2012 - 11:59
Amaç doğru dengeyi bulmak
Bu zamana kadar Thief 4'ün üzerinden epey bir zaman geçti ancak hala elle tutulur bir şey yok. Şimdiye kadar oyunun bir ekran görüntüsünü bir de konsept tasarımlarını gördük o kadar. Anlaşılan o ki daha da bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz.

Basit bir hırsızlık oyunu değil!
Lakin bunun yanında yapımcıların bizlere anlattıkları hala ümidimizi arttıracak cinsten. Eidos Montreal'in Genel Müdürü Stéphane D’Astous oyunun, özünde sadece stealth mekaniğinden ibaret olmayacağını söylüyor mesela.

"Thief üzerinde daha çok uluslararası çalışanımız mevcut ve bu da oyuna farklı bir aroma katıyor. Eski kültleşmiş bi IP'yi geri getirmek zorlu bie iş ancak biz onu yeni bir IP'ymiş gibi görüyoruz ve Deus Ex'te yaptığımız gibi bunda da serinin ruhuna saygı göstereceğiz."

"Her seferinde aynı şeyi sunmak istemiyoruz. Bizim önceliğimiz masaya yeni şeyler koyabiilmek; yıllarca oynanabilecek oyunlar. Bu da Eidos Montreal'in Deus Ex'i yaparken yaşadığı zorluğa benziyor. Onda da oyunu yeni oyuncular için dengelerken önceki oyunların hardcore fanlarını da memnun etmek gerekiyor."
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 12.07.2020 21:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir