1/2

Batman: Arkham Aslyum - Game of the Year Edition

Emre Günen
Emre Günen 3.06.2010 - 12:31
Batman'in macerası boyut kazandı
Kimilerine göre geçtiğimiz yılın en iyisi, kimilerine göre ise geçtimiz yılın en büyük sürprizi olan Batman: Artkham Aslyum için herkesin hemfikir olduğu bir nokta varsa, o da gerçekten çok başarılı bir oyun olduğudur. Gerek karakterleri, gerek oynanışı gerekse atmosferi ile uzun zamandır görmediğimiz bir oyun tarzını bizlere yaşatan Batman, yüksek satış rakamlarıyla da başarısının ödülünü almıştı. Şimdi ise, yeni yeni üretilmeye başlanan, 3 boyutlu götüntü teknolojisini destekleyen bir sürümle yeniden karşımızda. “Game of the Year” etiketi ile yeniden raflardaki yerini alan Batman: Arkham Aslyum, yeni teknoloji eklentisi ile farklı bir görüntü çiziyor.

Yeniden başlasın

Hem PC hem de konsollar için piyasaya sürülmüş olan ve büyük başarı yakalayan Batman Arkham Aslyum’u bilmeyen yoktur herhalde. Aksiyon öğelerini, gizlenme ve akrobatik hareketlerle birleştiren yapım, hareketli yapısının yanı sıra zekamızı kullanmamızı da istemesiyle büyük başarı yakalamıştı. Birbirinden ilginç düşmanları alt ederken, Bilmececi’nin de dört bir yana yaydığı bulmacaları çözmeye çalışıyorduk. Amacımız Batman’ın en büyük düşmanı olan Joker’i yakalamaktı ve bunun için de insanların korkulu rüyası Arkham Asylum’un içinde tehlikeli bir maceraya atılıyorduk.

Batman: Arkham Aslyum - Game of the Year Edition

Game of the Year sürümü, yenilenen kapak tasarımı ve iki adet 3 boyutlu gözlük ile geliyor

3 boyut destekli “Game of the Year” sürümde de oyun adına değişen hiçbir şey yok. Baştan sona tüm oyun aynı. Sadece 6 yeni Challenge haritası eklenmiş o kadar. En büyük yenilik ise, 3 boyutlu oyuna geçiş imkanı sağlayan bir seçeneğin menüye eklenmiş olması. Zaten bizim de üzerinde duracağımız husus bu; Batman’in 3 boyutlu halinin nasıl olduğu?

İyi de bu zaten 3 boyutlu değil mi?

Sürekli benzer sorular karşımıza çıkıyor. “Oyunlar zaten 3 boyutlu, bu 3 boyut meselesi de ne oluyor?” gibi sorularla çok sık karşılaşır olduk. Evet, oyunlar zaten 3 boyutlu, ama burada bahsedilen, cisimlerin arasındaki uzaklığı hissetmemizi sağlayan yeni bir teknolojinin oyun dünyasına girmiş olduğu. 3 boyutlu görüntü olarak belirlenen bu yeni özellik sayesinde ekrandaki her cisim arka plandan daha önde durduğunu resmen hissettiriyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×