1/4

Batman: Arkham Asylum

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Kara Şövalye'nin gölgesi bütün kötülerin üzerinde!
Her gece olduğu gibi Gotham kentinin kirli sokaklarında suçluları kovalayan Batman, Arkham Akıl Hastanesi’nden gelen bir çağrı ile yolunu değiştirir. Zira en büyük düşmanı Joker, kapatıldığı hücresinden kaçmayı başarmıştır. Derhal Batmobile’ine atlayıp Arkham Asylum’un yolunu tutan Kara Şövalye, akıl hastanesine vardıktan kısa bir süre sonra, halen içeride saklanmakta olan düşmanını bulur ve yakalar. Ancak her şey umduğundan kolay ve kısa sürede gerçekleşmiştir.

Batman: Arkham Asylum
"Batman'in can düşmanı Joker, gerçekten yakalandı mı yoksa bu bir tuzak mı?"

Dâhiyane bir zekaya sahip olan Joker’in bu denli basit bir şekilde yakalanmış olması, Batman’i farklı düşüncelere iter. Polisler Joker’i hücresine kapatırken, Yarasa Adam’ın şüphelenmekte haklı olduğu ortaya çıkar, zira her şey Joker’in tuzağıdır. Ufak bir hamle ile polisleri safdışı bırakan Joker, diğer tüm mahkumları serbest bırakarak, Arkham Asylum’un tüm çıkışlarını kapatır. Avlanmaya gelen Batman, artık mahkumlar tarafından av konumuna düşmüştür. Onu seve seve öldürmeye hazırlanan sayısız tutuklunun yanında, Victor Zsasz, Scarecrow, Poison Ivy, Penguin, Harley Quinn, The Riddler, Mr. Freeze, Bane, Amygdala, Ratcatcher ve Killer Croc da yer alıyor. Tüm bu korkunç kadroyu yöneten kişi ise, Batman’in en büyük düşmanı Joker’den başkası değil!

Batman: Arkham Asylum
"Batman'in en korkunç düşmanları bu kapıların ardında yatıyor."

Gotham’ın Kara Prensi

PC, PS3 ve X360 için geliştirilen Batman: Arkham Asylum’un hikayesi kısaca bu şekilde. Batman’i kurduğu tuzağın içine çeken Joker, Kara Şövalye’yi hiç karşılaşmadığı kadar büyük bir tehlikeyle yüzleştiriyor. İşte bu noktada kontrolü biz alıyoruz. Daha önce Urban Chaos: Riot Response’a imza atan Rocksteady Studios tarafından geliştirilen yapım, üçüncü şahıs görünümlü aksiyon türünde boy gösterecek.

Batman’e yaraşır tarzda, gizliliğin ön planda tutulacağı Arkham Asylum’da, gölgeler yegane saklanma yerlerimiz olacak. Köşeden Killer Croc gelirken, ortalarda salınmayı istemeyiz öyle değil mi? Hatta meşhur yarasa duruşu da oyunda bulunacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×