1/13

Batman: Arkham Asylum

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Kara Şövalye'nin yolu aydınlanıyor
Joker’in kaçışıyla başlayan macera, Arkham Asylum’u etkisi aldı ve Batman’i bazı ezeli düşmanlarıyla baş başa getirdi. Oyunda izlenmesi gereken yollu sizler için hazırladık.

Intensive Treatment

Oyunun başında Joker’e eşlik ederek görevlileri takip ediyoruz. Gelişen olaylar sonucunda Joker kaçmayı başarıyor ve Batman ile aralarında gece boyu sürecek kovalamaca başlıyor.

İlk başta üzerimize gelen düşmanlar alıştırma şeklinde yapılmış. Tuşlara alışmak için tekme-yumruk combolarıyla düşmanları yere serin. Burada düşman saldırırken başının üzerinde çizgi çıkıyor, çizgi çıkar çıkmaz “Counter Attack” tuşuna basarsanız düşman saldırırken atağını kesiyorsunuz. Bu oyun boyunca kullanacağınız faydalı bir hareket. Dövüşten sonra koridordan devam edin. Yolda giderken Batarang ile yerdeki Joker dişlerini de yok edin. Holden devam edin karşınıza çıkan iki adamın icabına bakın. Sola dönüp kilitli kapının oraya gidin ve Eddie Burlow ile konuşun. Sağdan holden devam edin. Yolda Oracle ile bağlantı kuruyoruz ve bilgileri aktarıyoruz. Konuşma bittikten sonra Patient Pacification Chamber’ a ilerleyin. Güvenlik kapısına gelip Zach Franklin ile konuşun. Bu esnada Zsasz, Mike’ı kaçırıyor ve birini görürse öldürmekle tehdit ediyor. Merdivenlerden balkona çıkın. Buradaki nöbetçilerle konuşup dedektif moduna geçin. F’ye basıp yukarıdaki Gargoyle’ların üstüne çıkın ve Gargoyle’ların kullanarak Zsasz’ın arkasına geçin. Daha sonra “Glide Kick” yaparak Zsasz’ı etkisiz hale getirin. Yerdeyken eğilme ve Counter tuşlarına basarak bayıltın.

Duvarlardaki iki ızgarayı açın. Birinin arkasında Riddler’s Trophy var. Bunu alıp, diğer ızgaradan devam edin. Bir sonraki Trophy’i görene kadar gidin. Sağdaki ızgaradan çıkın ve gazlı odaya girin. Joker dişlerini parçalayın ve Eddie Burlow’u takip edin. Eddie Burlow’un üstüne gelene kadar ip atarak ilerleyin. Izgarayı açın ve nöbetçilerden birini kurtarın. Kenara koşun ve diğer platforma zıplayın. İpi kullanarak yukarı çıkın. Diğer nöbetçiyi de kurtarın. Zıplayıp diğer platforma süzülün. Dedektif moduna geçin ve ofise doğru ilerleyin. Kontrol panelini bulun ve panele Batarang atın. Gazlı bölgeye geri dönün. Üç Joker dişini yok edin. Odanın ortasına doğru ilerleyin Yerdeki ızgaranın altından Riddler Trophy’i alın. Güneye, Transfer Loop’a doğru yürüyün. Yerdeki yeşil okları takip edin. Secure Treatment Transfer Area’ya doğru devam edin.

Venom Henchman ile karşılaşıyoruz. Adamdan uzakta durun ve koşarken yüzüne doğru Batarang fırlatın. Adamdan kaçmak için koşma tuşuna iki kere basın ve yuvarlanın. Adam sersemleyip duvara çarptığında ise tekme ve yumruk combolarıyla etkisiz hale getirin. Böylece Malpractice Needs More Practice Bonus’u kazanmış oluyorsunuz. Nöbetçi kulübesinden diğer Riddler Trophy’i de alın.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×