1/3

Batman: Arkham City

Emre Günen 5.10.2010 - 16:49
Arkham suçluları gözünü Gotham'a dikti!
Tıpkı sinema sektöründe olduğu gibi oyun dünyasında da hiçbir yapım hakkında kesin bir hüküm koymak mümkün olmaz. Herhangi bir oyunu ele aldığınızda, kimi o yapımı yerlere göklere sığdıramazken, aynı yapım başka biri için hiçbir şey ifade etmiyor olabilir. Bu kaideyi bozan istisnai yapımlar ise efsaneleşir ve klasikler arasında yer almayı başarır. Geçtiğimiz sene, bildiğimiz tüm kaideleri yıkmayı başaran bir istisna olarak karşımıza çıkan Batman: Arkham Asylum, taraflı tarafsız herkesin ilgisini çekmiş, önemli ödüllerin de sahibi olmuştu.

Haklı başarısının ardından yenilenen ve 3 boyut desteğini de içinde barındıran Game of the Year sürümü ile yine gündeme gelen Batman’in yeni oyununu herkes dört gözle bekliyor. Devam oyunu hakkında elle tutulur bilgilerin gün yüzüne çıkmasını herkes gibi ben de bekliyorum. Vatani görevimi icra ettiğim zamanda piyasaya sürülen Arkham Asylum’u geri döner dönmez bir anda oynamış ve deyim yerinde ise sömürmüş biri olarak, ikinci oyunu da en çok merak edenlerin başında geliyorum. Son günlerde hakkında çıkan haberlerin de artmasıyla birlikte bilgi sahibi olduğum konuyları sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Tadilat dolayısıyla kapalıyız - Müdüriyet

Arkham Asylum ile büyük başarı yakalayarak ismini aklımıza kazıyan yapımcı firma Rocksteady’ye ikinci oyun için güvenmekten başka çaremiz yok. Şu sıralar yeni Batman oyunu hayata geçirme konusuna odaklandıklarından dış dünyaya kapılarını kapattılar. Merakımızı artırmak için ise ikinci Batman’e ait web sitesini hayata geçirip, bir de içine video koyarak heyecanımızın tavan yapmasını sağladılar. “Arkham has moved” ismi ile açılan site sayesinde ikinci oyunda Batman’in düşmanları ile kapışacağı yerin artık Arkham adası olmadığını çok iyi anlıyoruz. Gelin kara şövalyenin yeni macerasında neler olacak ve nelerin olması bekleniyor, hepsini bir bir sıralayalım.

Batman: Arkham City

Batman'in baş düşmanı Joker, bu sefer hiç olmadığı kadar çılgın

Videonun detayları

Öncelikle belirtmeliyiz ki, yayınlanan kısa ama detaylı video sayesinde yeni Batman oyunu hakkında pek çok öngörü yapma şansına kavuşuyoruz. Genel oyun yapısının fazla değişmeyeceğini ve grafik motorunun da aynı olacağını tahmin etmek güç değil. Elbette en çok merak edilen konuların başında düşmanlarımızın kimler olduğu gelecektir. Neyseki Batman evreninde bolca düşman var ve hangisini kullanırlarsa kullansınlar gayet başarılı olacakları açık.