1/2

Batman: Arkham Origins Blackgate

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 8.04.2014 - 17:55
Kara Şövalye yine iş başında
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360, PS Vita, Wii U
Batman: Arkham Origins Blackgate
  • Yapımcı - Yayıncı Armature Studio - Warner Bros. Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 63
Artılar Klasik Batman dövüşlerinin 2.5D görsellerle harmanlanması. Çizgi roman tadındaki grafikler. Batman hayranları için başarılı bir senaryo. Yeni bir harita.
Eksiler Bug sorunları. Kamera geçişleri ve grafikler PC için yetersiz. Arkham Origins adına hiçbir değişiklik yok.
Batman'in ne kadar derin ve bir o kadar da ilginç bir hikayesi olduğunu birçoğumuz biliyoruz. Gotham'ın karanlık sokaklarının kurtarıcısı olarak düşünülen mükemmel dedektif Batman, rakip tanımaz bir şekilde hayatını video oyunlarına yedirmeye de devam ediyor. Bunlardan biri de Batman: Arkham Origins Blackgate.

Batman: Arkham Origins Blackgate
Geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya çıkan Batman: Arkham Origins Blackgate, PS Vita ve 3DS platformlarından PC, Wii U, PS3 ve Xbox 360 platformlarına Batman: Arkham Origins Blackgate - Deluxe Edition ismiyle geçiş yaptı. PC'cilerin ne kadar sevindiği az çok duyar gibiyim, özellikle hikayesi için oynanmayı hak eden oyunlardan biridir zira.  Metal Gear Solid HD Collection’ın PS Vita versiyonu ve Injustice: Gods Among Us’ta da imzası bulunan Armature Studios tarafından geliştirilen oyun, oyunculara Kara Şövalye’nin geçmişindeki ayrıntıları daha fazla keşfetmesine imkan sağlıyor.

Hikayeye geçiş
Batman: Arkham Origins Blackgate, bizleri Batman'den intikam almak isteyen suçluların hikayesine götürüyor. Kara Şövalye'miz Arkham Origins'in 3 ay sonrasında Blackgate hapishanesinin patlamasıyla üç azılı suçlunun peşine düşüyor: Joker, Black Mask ve Penguin. İşin eğlencesi burada başlıyor, oyunun daha ilk dakikalarında Catwoman yüzünden başımız belaya giriyor ve ister istemez de onun yardımına muhtaç oluyoruz. Bana kalsa kendisine hiç güvenmez ve direkt parmaklıklar ardına tıkardım ancak o kadarına müdahale edemiyoruz işte.


Batman: Arkham Origins Blackgate
Joker, Black Mask ve Penguin dışında karşılaşacağımız farklı tipler de olacak elbet; Deadshot ve Bronze Tiger gibi.
Hani size şu bahsettiğim üç kötü vardı ya, bu çılgınlar hapisaneyi paylaşamamış, "şu çizgiyi geçemezsin" kavgasına dönmüş olay. Batman de bunların yaratığı karmaşayı bir şekilde çözmek zorunda ve olaylar burada daha da karmaşık hale geliyor çünkü işin arkasında bir yandan da onları serbest bırakmaya çalışan çatlak bir gizemli kişi var.

Bu arada belirteyim, Batman'in yanındaki tek kişi Catwoman değil, genç polis Yüzbaşı Gordon da yardıma hazır (ben hala Catwoman'a güvenmiyorum).

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×