1/2

Batman: Arkham Origins (Ön İnceleme)

Batman: Arkham Origins (Ön İnceleme)

Hakan Bozdemir
Hakan Bozdemir 20.07.2013 - 12:27
Hikayenin derinliklerine adım atacağız
Rocksteady Studios tarafından geliştirilen Batman Arkham serisi ile yepyeni Batman  oyunlarıyla tanışmıştık. Her biri gerçekten de birbirinden zevkliydi ve oynarken hiç sıkılmamıştım. Hikayeleri ile bizlere yepyeni bir evren sunuyorlardı adeta her bir oyun.  Dövüş mekaniklerindeki yeniliklerle birlikte hikaye de birleşince kaliteli ve birbirinden  zevkli oyunlar ortaya çıkıyordu. Batman: Arkham serisinin ilk oyunu olan Batman: Arkham  Asylum'da Batman rolünü üstlenip Joker'in Arkham Asylum'un kontrolünü ele geçirmesini engelliyorduk. Daha sonra ise bunu neden yaptığını öğrenmiştik. Joker'in gerçek planı modifiye edilmiş Titan formülünü yaratıp, Bane'in de üzerinde kullanmış olduğu formül yani,  Bane gibi mutasyona uğramış bir ordu yaratmaktı. Bu orduyu kullanarak Gotham'ı ele  geçirecekti.

2 yıl sonra Batman: Arkham City piyasaya çıktı ve Arkham Asylum'daki olayların bir yıl  sonrasını konu alıyordu. Bruce Wayne bir basın konferansında konuşma yaparken TYGER paralı  askerleri tarafından tutukanıyor ve Arkham City'deki hapishaneye yollanıyordu. Batman ise bir  şekilde oradan kurtulup giysisine ve ekipmanlarına ulaşıyordu. İlk olarak gidip Catwoman'ı  Two-Face'in elinden kurtarıyor ve üzerinden fazla zaman geçmeden Joker, Catwoman'a suikast  uygulamaya çalışırken onun yerini tespit ediyordu. Çünkü Joker'in, Hugo Strange'in üzerinde  çalışmış olduğu Protocol 10 adlı projesi hakkında bilgisi olduğuna inanıyordu.

Batman: Arkham Origins (Ön İnceleme)
Hikaye oldukça uzun ve eğlenceli. Oynarken Batman ile birlikte yeni  sırları keşfediyorsunuz. İlk Arkham oyununun aksine içerisinde pek çok karakter bulunduruyor. Grafikleri gayet iyiydi ve oynanış olarakta muazzamdı diyebilirim. Özellikle dövüş  mekanikleri çok iyiydi.

Batman Arkham: Origins ile geçmişte bir zamana gideceğiz. Önceki oyunların beş yıl öncesini  konu alacak. Gotham City'deki en tehlikeli düşmanların ve suikastçilerin henüz kendilerini  gösteremedikleri zamanda bulunacağız. Batman'i ise bu oyunda kariyerinin başlarında genç bir  kişi olarak göreceğiz. Hikaye ilerledikçe yepyeni düşmanlar ile karşılaşacağız. Hikaye genel olarak Batman'in düşmanlarının bir gecede Batman'i yok etmeye çalışmasını konu alacak. Yani sürekli olarak Batman'in peşinde olacaklar. Olaylar Gotham şehrinin güneyinde yer alacak ve Arkham City'nin iki katı büyüklüğünde bir dünya olacak. Ayrıca hızlı seyahat sistemini de Batman: Arkham Origins'te kullanabileceğiz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×