Batman'dan önce Alfred ne yapıyordu?

Batman'dan önce Alfred ne yapıyordu?

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 12.12.2017 - 15:06
Batman'den önce Alfred.

Alfred'i hepimiz tanıyoruz. Wayne ailesinin yaveri olan Alfred, Bruce Wayne'in ailesi öldürüldükten sonra kendisine hem anne hem de baba olmuş bir karakterdir. DC evreninde birden çok Alfred versiyonu mevcut. Eski asker geçmişi olandan, Wayne ailesine hizmet eden bir neslin son üyesi olan versiyonlar mevcut. Peki ben bunları neden anlatıyorum? Bir çoğunuzun tanıdığı Funny or Die isimli kanal, Alfred için kısa bir video yayınladı. Genellikle komik videolar ve yapımlar üzerine giden kanal bu sefer nedense biraz da duygusal bir çıkarmaya karar vermiş.

Alfred: Before Batman

Şimdiden söyleyelim ki bu bir hayran filmi. Oliver Twist ve Nolan üçlemesindeki Alfred'in benzerliklerini göstererek sanki Oliver Twist, Alfred'in çocukluğuymuş gibi gösterilmiş. Oliver Twist'in üzücü ve acımasız çocukluğu sanki Alfred'in kişiliğini biçimlendirmiş ve bu dersleri Bruce üzerinde uygulayarak, Batman'in şimdiki olduğu kişiyi oluşturarak filmin asıl kahramanı olmuş. Videoyu komik yapan öğeler ise rastgele beliren basın kritiklerinin gösterilmesi. "En iyi DC filmi" yorumu ise özellikle videonun en komik ve aynı zamanda üzücü derecede doğru olan yorumu olmuş.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 19:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×