1/2

Battlefield 1942

-
- 3.06.2010 - 12:31
Nedense şu sıralar oyun yapımcıları 2. Dünya Savaşı konulu oyunlara merak saldı.
Platformlar PC
Battlefield 1942
  • Yapımcı - Yayıncı Digital Illusions - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 80
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%65
Artılar -
Eksiler -

Nedense şu sıralar oyun yapımcıları 2. Dünya Savaşı konulu oyunlara merak saldı. RTCW ve MoH'ın müthiş bir ilgi görmesiyle yapımcılar kollarını sıvadı ve nazileri öldürebileceğimiz oyunlar yapmaya başladılar. Gariptir ama 2. D.S konulu FPS ler daima ben ve benim gibi birçok insanın ilgisini çekmiştir. Her zaman elimdeki Mauser 98k ile karşımdaki naziyi kaskındaki gamalı haçtan vurmayı, CS gibi polis, terörist savaşlarına tercih etmişimdir (vay psikopat vaay :P). Battlefield 1942'de bu tür oyunlardan. Yanlız düşman ile şavaşmaktan çoook daha fazlası var...

BF1942'yi diğer fps'lardan üstün kılan en önemli özelliği meydan savaşlarını en iyi şekilde yansıtabilmesidir. Oyunda kullanabileceğiniz tam 35 adet araç ve 19 tane silah mevcut ve bunların hepsi zamanında kullanılmış gerçek araçlar. Araçlar arasında uçaktan tutun, denizaltına kadar her şey var. Dilerseniz bir tanka atlayıp düşmanları ezebilir, uçağınızla düşman uçak gemilerini batırabilir ya da bir denizaltının komutasına geçip boş boş açık sularda dolaşabilirsiniz. Bir battlefield alarak aynı anda hem bir fps, hem bir tank simülatörü hemde bir uçak simülasyonu almış oluyorsunuz :)

Oyun 2 CD den oluşuyor. Sade bir installation dan sonra sizi oldukça kullanışlı bir menü karşılıyor. Oyun iki takım olarak oynanıyor. Bunlar Müttefik ve Mihver devletleri. Oyunun belirli bir konusu yok. Tıpkı Delta Force'da ki gibi size verilen görevleri tamamlıyorsunuz. Bölümler daha çok Afrika, Avrupa ve pasifik adalarında geçiyor. Oyunu tek başınıza Single Player'dan başka bir de Random Battle modunda oynayabiliyorsunuz. Bu mod da düşman zekasını ve sayısını belirleyip bir harita seçiyorsunuz ve karşı takımı yenene kadar savaşıyorsunuz. 

Grafikler ise gayet güzel. Günümüz teknolojisine nazaran biraz eski kalsalarda bu türde dev bir savaş oyunu için biçilmiş kaftan. Patlama efektleri, duman, toz ve mermi efektleri oldukça başarılı. Hele hele roket ve top mermilerinin gidişi ise çok hoşuma gitti. Top mermilerinin çarptığı yere göre patlama efektleri değişiklik gösteriyor. örneğin bir dağa ateş ettiğinizde toz ve duman çıkarken, bir binaya ateş ettiğinizde beton parçacıkları dökülüyor. Oyunun grafik motoru bu gibi konularda başarılı ancak modeller için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Oyuncu ve araç modelleri idare eder ama silah modellemeleri çok kaba ve kalitesiz. Zaten oyunu oynadığınızda oyunda grafik ve sesten çok oynanabilirliğe ve atmosfere önem verdiklerini hemen anlayacaksınız.

Seslerinde grafiklerden pek bir farkı yok. kalite olarak çok iyiler ancak kulağa hoş gelmiyorlar. Her silahın sesi neredeyse aynı. Pata pata ve tak tak dan başka değişik ses yok. Yanlız oun Dolby Digital ı destekliyor ve ses kalitesi 44hz ye kadar çıkabiliyor. Telsiz mesajları ise fena değil. Yanlız Alman ve Japonların sesleri hiç mi hiç anlaşılmıyor. Takım arakadaşınız size hebeleülülbelülüe dediğinde hemen yanına gideceksiniz. Seslerin en güzel yanı müzikleri. Müzikler çok kaliteli ve çok güzeller. Kimisi Warcraft II'nin müziklerine benziyor, o da ayrı bir konu. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×