1/2

Battlefield 1943

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Eskiye rağbet artıyor mu?
New York Comic Con, bu yıl yine bir çok yapım hakkında bilgilerin açığa çıktığı bir platform oldu. Son olarak Mirror’s Edge ile oyuncuların karşısına çıkan DICE firmasının, Bad Company 2 isimli yeni Battlefield oyununu hazırlayacağı biliniyordu, ama kimse tekrar bu ismin, İkinci Dünya Savaşı cephelerine döneceğini tahmin edemezdi herhalde. Yakın bir zamanda gelen duyuruyla Battlefield: 1943, yeni nesil konsollar ve PC için duyuruldu.

Sanıyorum ki, benim gibi pek çok oyuncu ilk başta bu duyurunun ardından başlı başına kapsamlı bir oyun çıkacağını düşündü, ama değil. En azından benim beklediğim gibi olmadı diyebilirim. Çizgi grafikleri ve eğlenceli yapısıyla dikkat çeken, bunların yanında tamamen ücretsiz olarak yayımlanması planlanan Battlefield: Heroes bir yana dursun, Battlefield: 1943’e ne gerek vardı denilebilir.

Pasifik’e dönüş

Battlefield 1943, kısaca Pasifik’te Amerika ve Japonya ordularının arasındaki mücadeleyi konu alıyor. Bad Company haricindeki diğer tüm oyunlarda olduğu gibi 1943 de tamamen multiplayer ağırlıklı. Yapımda seçimimize sunulmuş 3 asker sınıfı bulunacak. Bunlar:

Piyade (Infantry): SMG, el bombası, tank savar silahı ve İngiliz anahtarı
Piyade Eri (Rifleman): Yarı otomatik tüfek, bomba silahı, el bombası ve bıçak
Keşif Eri (Scout): Sniper, C4 patlayıcı, tabanca ve kılıç/bıçak

Piyadeler, orta menzilli silahları iyi kullanabiliyor ve becerili yapılarıyla dikkat çekiyorken, yakın menzilli savaşlarda piyade erleri etkililer. Ayrıca araç ve tankları yok edebilecek güçte silahlara sahipler. Son olarak Keşif Er’leri de uzun menzilli mücadelelerde etkili oluyorlar. Başlangıçta tüm silah ve araçlar oyunculara sunulacak, ama istatistiklerinizde artış olduğu sürece yeni gereçlerle de karşılaşabiliriz. Bu arada oyunun istatistik sistemi, Bad Company ile aynı. Sağlık sistemi olarak ise kendini yenileyebilir bir sağlık sistemi var. Sağlık paketleri eklenmemiş. Bunun yanı sıra cephane olarak da sınırsız bir miktara sahip olacağız.

Battlefield: 1943’de taban tepeceğimiz 3 harita yer alacak; Wake Island, Guadalcanal ve Iwo Jima. Aslında bunlar, Battlefield 1942’de yer almış, ama değişime uğratılmış haritalar. DICE’den Gordon Van Dyke haritalarla ilgili olarak, “Battlefield 1942'yi oynayan oyuncular varsa, haritalar onlara tanıdık gelecektir, ama zaman içerisinde 2 oyun arasında meydana gelen değişiklikleri de fark edeceklerdir.” diye belirtiyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×