Battlefield 1'de Türk imzası olduğunu da biliyor musunuz?

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 18.09.2017 - 13:43
Oyunun en sevilen şarkılarından birinde bir Türk imzası da bulunuyor

Geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan ve yeni ek paketler ile birlikte güncelliğini koruyan Battlefield 1 için bugün oldukça ilginç bir detay öğrendik. Oyunun en farklı parçalarından biri olan "Zajdi Zajdi" adlı eserde bir Türk imzası olduğu da ortaya çıktı. TMC müzik tarafından yapılan açıklamaya göre bu parçada yer alan Makedonca ağıt Aliye Mutlu isimli Türk şarkıcı tarafından seslendirilmiş. Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

"Yeni single’ı “Kaktüs”ü piyasaya çıkaran Aliye Mutlu, bugünlerde yeni bir heyecan daha yaşıyor. Geçen yılki tanıtım videosu ile bir anda tüm oyun dünyasını kasıp kavuran, “Battlefield 1” oyununda seslendirdiği “Zajdi Zajdi” ağıtı, oyun fanlarının gönlünü fethetti. 

Oyunda yer alan bu parça Youtube'da 1 milyondan fazla tıklandı

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Bölümü’nün ardından eğitimine İngiltere’de devam eden Aliye Mutlu, Walt Disney’in uzun elemeler sonucu Pamuk Prenses’i emanet ettiği bir ses. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Tinker Bell gibi Walt Disney yapımlarında, hem de dizi ve sinema filmlerinde yer alan Aliye Mutlu, oyunculuğuyla da adından söz ettiriyor. Rol aldığı “Çalıkuşu” ve “Serçe Sarayı” dizilerinin şarkılarının yanısıra, başrollerinde Şener Şen ve Kenan İmirzalıoğlu'nun oynadığı “Kabadayı” filminin, Benjamin Walken Beladi tarafından bestelenen şarkılarını da seslendirdi. Aliye Mutlu önümüzdeki aylarda vizyona girecek, başrolünde yer aldığı sinema filminin heyecanını yaşarken, bir yandan da İngiliz film müziği bestecisi Michael Vickerage ile sinematik pop projesi üzerine çalışıyor. 

Dünyanın her yerinden seçtiği çeşitli enstrüman ve insan sesleriyle, başta Hollywood filmlerine müzik yapan besteciler olmak üzere tüm dünyada geniş bir müşteri yelpazesine sahip, Hollandalı “Sonokinetic” şirketi, 2011 yılında “Aliye” adlı ses kütüphanesini yayınladı. Kendisiyle aynı adı taşıyan ses kütüphanesinin içeriğinde, tamamını Aliye Mutlu’nun seslendirdiği Balkan, Rumeli, Trakya’ya ait türküler, şiirler ve bölgeye has tınılarla oluşturduğu doğaçlamalar yer almakta… “Zajdi Zajdi”, “Aliye” ses kütüphanesinde yer alan 5 eserden biri…"

Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2022 00:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2017 15:23
Erik de yenge gibiymiş çatır çutur
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2017 02:39
Ağzını topla lan dingil. Ne biçim ayarsız insanlarsınız , ben sizin haremdekilere erik diyor muyum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2017 17:18
Bu şarkı çalınca oyundan soğuyorum tamamen konsantremi kaybetmeme neden oluyor aklıma ailemden geçmişte ölen insanlar geliyor moralim bozuluyor bu şarkının oyun içerisinde nasıl kapatılacağını bilen varsa yazabilir mi lütfen ?
b1gb0ss_
b1gb0ss_ 24.09.2017 02:26
:( Naptın kardeşim sen...
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2017 15:11
Aklına getirebileceğin başka şeyler yok mu. Direk oyunun kendisi gelsin aklına mesela. Olmadı oynamayıver ne olacak madem ki psikolojine kötü oynama kardeş seni zorlayan yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2017 21:00
oyun süper ama çanakkalede savaşında düşman olmak kötü
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2017 21:04
Herkes kendi gözünden görüyor oyunda , bence düşman tarafta oynasakta aşağılama gibi bir durum oluşmamış gayet başarılı bir senaryosu vardı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2017 00:43
Bu muhteşem parçanın bir Türk tarafından seslendirmesi ayrıca gurur verdi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2017 00:43
Oyunda Çanakkale bölümünün finalinde bu parçayı ilk duyduğumda tüylerim diken diken olmuştu hala dinledikçe gözüm doluyor.Nedense bu ağıt bana cephede hayatını kaybeden Türk insanlarını,sevdiklerini arkasında bırakıp gençliğini yaşayamadan ölmek zorunda kalan şehitleri ve Atatürk'ü hatırlatıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Battlefield 1'de Türk imzası olduğunu da biliyor musunuz?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×