1/2

Battlefield 2: Special Forces

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Battlefield 2'nin üzerine ek paket nasıl gider değil mi?
EA’nin Battlefield 2’i çıkarmasının üstünden çok az zaman geçmesine karşın ek paketinin çıkacağını duyurdu. Bu aslında iyi bir haber olmasına karşın bu kadar kısa zamanda duyrulması akıllarda soru işaretlerine yol açtı. Şöyle ki gerek ek paketin içeriği olsun gerekse teknik özelliklerinin ne denli sağlam olacağı konusunda derin şüphelere ortaya çıktı. Fakat gösterilen video ve oyun hakkında anlatılanlar, bu şüpheleri biraz da olsa azalttı. Ancak hepsinden önemlisi oyuna bu ek paketten daha fazla server açılır ve sağlam bir multiplayer alt yapı gelirse, piyasadaki diğer online FPS’lerin başı gerçekten belada demektir.

İlk olarak EA’nin bu oyunla ilgili amaçlarından bahsedelim. Herşeyden önce multiplayer oyunlarda, her oyuncunun kendini birer kahraman gibi hissetmesini istiyor. Bunun dışında multiplayer konusunda daha akıcı bir oyun dolayısı ile daha akıcı bir alt yapı kurmayı planlıyorlar. Tabi ki bunların yanında oyuna ek özelliklerde katacaklar. Mesela gaz maskesi!

Evet oyunda gaz maskesi olması gaz bombası olacağı anlamına da geliyor. Bu hiç şüphesiz taktiksel açıdan çok işe yarayan bir araç olacaktır, elbette kullanmayı bilenlere. Çünkü gaz maskesi takan adamın nişan alması ya da hızlı koşması gibi durumlar aksayabilecek, bu da hızlı hareket edilmesi gereken yerlede büyük dezavantaj haline gelecek. Buna karşın gaz bombasını doğru yerlerde kullanır ve takım arkadaşlarınız da doğru yerlerde durursa, toplu katlıyamları bolca gerçekleştirebilirsiniz. Görüldüğü üzere taktiksel açıdan büyük bir gelişme olan gaz bombasını oyuna koymaları bence büyük bir yenilik olmuş.

Oyundaki amacımız tamamiyle özel ve gizli operasyonlara çıkmak olduğu için bunun gerektirdiği araçlarımızda oyuna eklenmiş. Bunlardan belki de en önemlisi olan atlama halatı oyuna eklenmiş. Peki atlama halatı nedir? Atlama halatı bir binadan zemine ya da karşı binanın çatısına kolayca geçebilmenizi sağlayacak olan halat. Bu halatı şu şekilde atıyoruz; bir ok yardımı ile gitmek istediğimiz yere hedef alıyoruz ve oku atar atmaz geçmek istediğimiz yere doğru kaymaya başlıyoruz. Bu da kuşkusuz taktiksel açıdan çok işe yarayan bir araç olacaktır. Mesela haritanın yanlarındaki su kanallarından yollar ile ilerisindeki binanın arkasına geçilebiliyor. 16 kişilik takımınızın sadece 2 kişisini bu kanallardan o binanın çatısına çıkarsanız, geri kalanlar ortadan saldırsa. Tepeye çıkar çıkmaz ateşe başlayan adamlarınız ile inanılmaz bir üstünlük sağlayabilirsiniz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×