1/3

Battlefield 4: Dragon's Teeth

Emin Çıtak 23.07.2014 - 16:39
İşte BF4'ün ihtiyacı olan DLC
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360, PlayStation 4, XBox One
Battlefield 4: Dragon's Teeth
  • Yapımcı - Yayıncı DICE - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,First Person Shooter
Merlin Puanı 85
11 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%62
Artılar Eklenen dört harita da farklı deneyim sunuyor, BF4 artık sorunlarıyla anılan bir oyun olmaktan kurtulabilir, eklenen iki savaş aracı da oyun tecrübesini bir üst noktaya taşıyor
Eksiler Sorunların ortadan kalması hiç yaşanmadığı anlamına gelmiyor, piyade savaşını sevmeyenler DLC'den haz almayabilir
Yaklaşık bir ay önce Battlefield:Hardline ‘nın betasını incelerken pek bir sinirliydim. Daha önce defalarca söyledim, yazdım, bahsettim… Battlefield serisi benim için çok önemlidir.

Hatırlamadığım kadar uzun bir süre boyunca Battlefiled’ın savaş alanlarında toz yuttum. Eğer efsane serinin ruhuna aykırı bir şey görürsem yine en çok sesini çıkartacak kişiyimdir.

Aynı şeyleri Battlefield 4 için de söyledim. Benden ve oyun basınının genelinden aldığı yüksek puanları cebine attıktan sonra gerçek yüzünü gösterdi. Tekrar etmek istemiyorum ama artık herkes Battlefield 4’ün sorunlarını biliyor.

Olumsuz konuşmak ne kadar kolay olsa da her zaman oyunun barındırdığı potansiyeli gören birisi olarak, genel olarak yapılacak düzeltmelerle Battlefield 4 için hala umut vardı. Dedim ya kötü filan değil, aslında mükemmel bir oyun BF4. EA’in rakip oyun baskısı olmasaydı zaten sorunsuz bir şekilde bizlerle olacaktı.

Dragon’s Teeth incelemesi bekleyen sizlere neden bunları anlattığımı merak etmiş olabilirsiniz.

Battlefield 4: Dragon's Teeth
Şaşkınım çünkü arkadaşlar. İnanılmaz şaşkınım. Hayretler içerisindeyim. Bir süredir Premium’un avantajı olan erken erişimle son çıkan DLC olan Dragon’s Teeth’i oynamaktayım.

Ve sorunsuz bir şekilde oynuyorum. Şu kelimeye dikkat: Sorunsuz!

Ne sunucu sorunu, ne oyundan atma ne de başka bir şey. Sorunsuz Battlefield deneyimini en son Battlefield 3 zamanında görmüştüm, ha bir de BF4’ün Playstation 4 versiyonunda. DICE belli ki sonunda problemlerin üstesinden gelmeyi başarmış.

Hatırlatmakta fayda var. BF4’ün sorunları DLC sayesinde ortadan kalkmıyor. Bahsettiğim düzeltmeler ana oyunun kendisi için yapılmış durumda.

Battlefield 4: Dragon's Teeth
Premium için çıkışını yaptığından beri bazen evde, bazen de ofiste kendimi yeniden savaş alanlarında buldum. Gerçi şu an berbat oynuyorum orası ayrı. Titanfall’ın aksiyonuna alıştıktan sonra, Battlefield’da bir 5 dakika duvarlarda yürümeye çalıştım. Ofisin gülme krizine girmesine neden olan bu olaylar sonunda yine eski dostuma ısındım ve ortalığı duman ettim.

Delicesine “Q” tuşuna basmak

Dragon Teeth ruhu geri getiriyor dedik, boşuna demedik. Battlefield’ın DLC’lerini hep sevmişimdir. Cidden farklı atmosferleri oyuncuya yaşatmak konusunda çok başarılılar. Bir ek içeriğin amacı olan “daha fazlası” tanımına kesinlikle uyuyorlar.