Battlefield 5'te mikro ödeme olup olmayacağı şimdiden belli

Battlefield 5'te mikro ödeme olup olmayacağı şimdiden belli

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 5.03.2018 - 10:28
Battlefield 5 "Pay to Win" olacak mı?

EA ve DICE'ın geçtiğimiz yıl çıkan Star Wars: Battlefront 2'den sonra mikro ödemeler ve şans kutuları ile ne kadar sıkıntı yaşadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Ardı kesilmeyen şikayetler, hatta oyun geliştiricilerine giden ölüm tehditleri yüzünden EA ve DICE, kötü bir dönemden geçmişti. Geçtiğimiz günlerde Battlefield 5'in ortaya çıkmasından sonra hayranların aklına gelen ilk soru oyun içerisinde mikro ödeme olup olmayacağıydı.

Battlefield 5'te mikro ödemeler olup olmayacağı şimdiden belli

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre EA, oyunun mikro ödemeler ve şans kutuları içereceğini belirtmekte. Ancak, bu oyunun oynanışını etkilemeyecek. Overwatch gibi sadece kozmetik üzerine olacak olan bu şans kutuları hem oyun içi para hem de mikro ödemeler ile satın alınabilecek. Star Wars: Battlefront 2'de kutulardan çıkan kartlar, oyunculara açık bir şekilde pay to win öğesi olark görünmekteydi. Çünkü, oyun içerisinde avantaj sağlamaktaydı. Battlefield 1'de de yine kozmetik öğeler içeren şans kutuları yer almaktaydı. Son zamanlarda oyun sektöründe en dikkat çeken içeriklerden biri olan mikro ödemeler, bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl bir boyuta ulaşacak?

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 21:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2018 03:22
Battlefront 1 gerçekten efsaneydi. 2 ise bana göre rezalet ötesi... BF1 de kozmetik amaçlı bile olsa oldukça hoş gözüküyor adeta sanat eseri gibi umarım yine aynı kalitede olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 12:29
SW BF2'deki aptallığı yaparlarsa inadına alacağı varsa da almayıp rakip oyuna geçen kitle olur. Rakip adam mı? tabii ki değil ama EA kadar bi şeyini çıkarmadı şimdilik..
Manhunt Two
Manhunt Two 5.03.2018 17:21
Rakip neler yapıyor bak bakalım.Yıllardır oyuncuların sevdiği şeyleri yapıyorlar yaklaşık 3 senede çok iyi bir hikaye modu her yıl gelişen zombi modu ve multiplayer modu.Bf'de hikaye namına bir şey yok neredeyse.Birileri çıkar oyunlar da hikaye önemli der ama CoD'u gömer Bf'yi över kendisiyle çelişir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 10:43
Star Wars 2 oyununu aldığıma pişmanım. Siz siz olun EA nın mikro ödemeli oyunlarından uzak durum. Battlefront 2 hiç güzel değil . Mikroödemeler oyunun tarafsizliğini halletmiş. Parayı veren oynuyor.
Manhunt Two
Manhunt Two 5.03.2018 17:18
Battlefront 2 güzel bir oyun.Hemde çok.Ama mikro ödemelerden oynanmıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 14:24
Battlefront 2 p2w degil parayla oyun icinde kozmetik bile alamıyorsunuz
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×