Battlefield: Bad Company 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Savaş son hızıyla devam ediyor
Monarşinin son bulduğu Fransa'yı Nazilerin elinden kurtaran kahramanların, Orta Doğu'daki petrol savaşlarında heba olan askerlerin, teknolojik çöplüğe dönüşen bir dünyada doğal olarak kalmaya çalışan insanların ve son olarak da bir avuç altının peşinden koşan ciddiyetsiz kişiliklerin verdiği mücadelelere sahne olan geniş bir yelpazeye sahip Battlefield serisi. Geçen yıllar boyunca üye sayısını artırmayı bilen Battlefield, ayrıca seri içerisinde yeni üyeler hazırlayarak da farklı tatlar sunmayı amaçladı. Geçtiğimiz yıl çıkan Bad Company isimli yapımın devam oyunu olan Bad Company 2 (BC2)sayesinde de şimdi yeni bir seri daha doğmuş oluyor.

Three Kings filmini andırır bir yapıda ve güzel fiziklere sahip bir oyun olarak hazırlanan Bad Company, tek kişilik senaryoya odaklı olarak ilerliyordu. BC2’de de tek kişilik senaryoya odaklı olarak hareket edeceklerini belirten yapımcılar, yeni oyundaki karakterlerin, ilk yapımdaki gibi laubali olmayan, daha ciddi askerlerden oluşan farklı bir takım olduğunu dile getiriyorlar.

Her zaman bir sebep vardır

Bad Company 2'de, etrafı dağlarla çevrili Abkhazi Köyü civarında sürdürülen rutin keşif devriyesi sırasında Rus ajanların, bir takım malzemeleri gizlice kamyonlara yükledikleri fark ediliyor ve böylece maceraya ilk adım atılıyor. Karlı dağlarda, yoğun ormanlarda ve tozlu köy yollarında mücadele edeceğimiz yapım boyunca kimi zaman tuzaklar kurabilecek, kimi zaman da ağır silahlarla düşmanlarımıza ölüm kusacağız, gerektiği taktirde hava desteği gibi yardımlara erişebileceğiz. Takım arkadaşlarımız da her daim bizimle birlikte hareket ediyor olacak, tehlike anlarında siper pozisyonuna geçecek ve daha kontrollü olacaklar. Gerçekleştirdiğimiz saldırılarda ve bunun sonucunda çevrede meydana gelen deformasyona göre, düşmanlarımız da aynı yöntemleri uygulayabilecek. Yapay zekâda özellikle ilk oyuna nazaran önemli değişikliklerin olması düşünülüyor.

Battlefield: Bad Company 2
"Battlefield: Bad Company 2, ilk oyunda da kullanılan Frostbite grafik motoruyla geliştiriliyor."

Kısacası daha fazla şiddet

Odaklanılan noktanın tekli oyuncu olduğu vurgulanırken, oyun akışı için Karl Magnus (Serinin yapımcısı), Bad Company 2'yi "Daha fazla araç, daha fazla yıkım ve daha fazla takım oyunu" olarak tanımlıyor. Dolaysıyla ölümcül silahlar, ağır cephaneler ve araçların yer aldığı bir eksende hareket ediyoruz. BC2'de tüm bu unsurların fazlasıyla yer alacağını belirtiliyor. Diğer Battlefield oyunlarında da hem araç hem de silah bakımından çeşitliliği göz önüne alırsak, yapımcıların özellikle bu yöne de dikkat çekmesi aklımıza daha geniş bir envanter getiriyor.

İlk oyunda olduğu gibi DICE'in özel motoru Frostbite'i kullanan Bad Company 2'de hem grafiksel hem de fiziksel olarak güzel detaylar beklememiz kaçınılmaz. Tek kişilik senaryonun yanı sıra çoklu oyuncu modları da bulunacak. Yapımda bu kez "Takım oyunu", oyuncuların isteğine bağlı olarak seçilebilecek. İlkinde beğeni toplayan "Gold Rush" modu da BC2 ile birlikte geri dönüyor. Yapımcılara sorulan "Co-op olacak mı?" sorusuna verilen cevap ise, "Bunu göreceğiz" oldu. PS3 ve X360'ın haricinde bu kez PC için de hazırlanan Battlefield: Bad Company 2'nin yıl sonunda tamamlanması bekleniyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2021 08:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
Battlefield: Bad Company 2

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×