1/2

Battlefield Heroes

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Silahlarınızı alın, savaşa gidiyoruz
FPS oyunculuğu, gün geçtikçe online ortama kaymaya devam ediyor. Günümüzde hazırlanan oyunlar, çabuk tüketilebilir ürünler kategorisinde yer alıyor. Oynayıp bitirdikten sonra, çoğumuz belki bir kaç defa daha göz gezdiriyor ve ardından bir köşeye bırakıyoruz. Bunun olmasını önlemek isteyen yapımcılar, artık multiplayer oynanışa hiç olmadığı kadar önemle yaklaşıyorlar. Tabii ki sadece multiplayer oyun hazırlamak yeterli olmuyor. Daha önce benzeri görülmemiş yöntemler bulunmalı ve oyuncuları her zaman şaşırtmak gerekli.

Battlefield Heroes
"Kameranın yakınından geçiyorum da, biraz daha karizmatik durayım bari."

Valve’ın tekrar hayata döndürdüğü Team Fortress, mükemmel oynanışı ve renkli grafikleriyle büyük beğeni toplamıştı. Oyunun çıkışının ardından yeni eklentilerle oyuncuların heyecanını üst seviyede tutmayı başaran Valve, ayrıca devamlılığı da sağlamış oldu. Bu ilginin karşısında sadece Valve değil, başka yapımcılar da kayıtsız kalmadı. Battlefield (BF) serisinin hazırlayıcısı DICE, geçtiğimiz yıl Battlefield Heroes’u duyurmuştu. Ücretsiz olarak dağıtılması planlanan yapım için şaşırtıcı tarafı, rengarenk grafiklerle hazırlanacak olması ve sıra dışı tasarımlara yer vermesiydi. Daha önceki hiç bir BF oyununda yer almayan bu özellik, doğal olarak akıllara Team Fortress 2’yi getirdi. Bir süre önce yapım için beta test başlatan EA, bu sayede yapıma göz atmamızı da sağladı.

Battlefield Heroes
"Bininci kez katıldığım uçak yarışını sonunda kazandım!"

Ada sahillerinde bekliyorum

Betada iki farklı ordu, üç farklı asker sınıfı yer alıyor. Amerikan veya Alman ordusundan birini seçtikten sonra, kontrol edeceğimiz sınıfı seçiyoruz. Bunlar; Soldier, Gunner ve Commando olarak belirlenmiş. Hemen ardından da bizi karakter tasarım ekranı karşılıyor. Yöneteceğimiz karakter üzerinde bir takım oynamalar yapıp ismini belirleyebiliyor ve sonrasında istersek eğitim bölümüne geçiş yapabiliyoruz. Battlefield: Heroes, TPS bakış açısına sahip. Eğitim bölümünde, taşınabilir ve sabit silahları, kullanabileceğimiz cip, tank, uçak gibi araçları deneyerek kavramaya çalışıyoruz. İstediğimiz an eğitim bölümünü sonlandırarak gerçek mücadeleye geçiş yapabiliriz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×