Battlefield V'in yeni haritası Mercury video ile duyuruldu

Battlefield V'in yeni haritası Mercury video ile duyuruldu

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 27.05.2019 - 17:01
Oynanış videosu yayınlandı

Batlefield V'in yeni haritası duyuruldu. Yeni harita ile birlikte savaş Akdeniz'e sıçrıyor. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken harita için bir de duyuru fragmanı yayınlandı. Yayınlanan duyuru fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Battlefield V'in yeni haritası Mercury video ile duyuruldu

Mercury haritası özellikleri ise şöyle;

1941’de yapılan Merkür Harekatı’ndaki olaylardan esinlenilerek tasarlanan bu haritada, İngilizlerin işgalci Alman kuvvetleriyle çatıştığı Girit kıyılarında konuşlanacaksınız. Mercury, oynanış olarak tamamen dikeyliğe, topyekün savaşa ve asimetrik taşıt kuvvetlerine yoğunlaşıyor; İngiliz birlikleri tanklara ve az sayıda uçağa sahipken, Almanlar gökyüzünü tamamen kontrol ediyor. Aksiyon dolu dikey oynanış ve yakın muharebe çatışmaları için sarp kayalıkları kullanın.

Bir Bakışta Mercury

Birlikler:
* Piyade
* Hava taşıtı
* Vasıtalar

Boyut:
Orta-Geniş

Tempo:
Orta-Hızlı

Oyun Tarzı
Mercury birçok farklı oyun tarzına uygun. Oyuncuların tanklarla baskı kuracağı, hava desteğine ihtiyaç duyacağı veya son çare olarak bir bayrak konumunu savunacağı ideal bir topyekün savaş haritası olarak tasarlandı. Tecrübeli Battlefield oyuncuları, daha önceki oyunlardan üç klasik haritadan esintiler görecek: Battlefield™ 1942’den Guadalcanal, Battlefield™ 4’ten Altai Range haritası ve Battlefield™ 1’den Monte Grappa. Haritanın boyutu ve dikeyliği nedeniyle oyun temposu değişebilecek. Bayraklardan birinin çevresinde sıcak çatışmaya girmek veya yandan saldırı yapmak için savunmanın zayıf noktalarını bulun. Haritada SMG’lerin pompalılarla çatışabileceği, Recon oyuncularının da LMG’leri ile düşmanı baskılayan Support oyuncularını avlayabileceği bir konum bulunuyor.

Kilit Bölgeler ve Conquest Ele Geçirme Noktaları
Savaş ilerledikçe zeytinliklere, son teknoloji radar kulelerine ve etraftaki her yere sıçrayacak. Şimdi kilit bölgelere göz atalım. Aşağıda listelenen Ele Geçirme Noktaları (yani bayraklar) Conquest modunda bulunuyor, ancak Mercury’nin özelliklerini güzel bir şekilde özetliyor.

Ele Geçirme Noktası A: Cove
Bu bayrak, Mihverlerin nakliye uçağının düştüğü sessiz bir kumsal bulunuyor. Etrafı sarp kayalıklarla çevrili olan bu bölge uzun menzilli saldırılardan korunuyor ve kumsaldaki oyuncularla kayalıklardaki oyuncuların dikey bir çatışmaya girmesine yol açıyor.

Ele Geçirme Noktası B: Poulos House
Varlıklı bir ailenin terk ettiği evin aşağısında bulunan zeytinlik, Ege Denizi’ne karşı müthiş bir manzara sunuyor. Duvarlar ve kapılar, mermilere ve patlayıcılara karşı az da olsa koruma sağlıyor, ancak Tahkimat inşa ederek bu alan daha verimli kullanılabiliyor.

Ele Geçirme Noktası C: Radar Sites
Bu ikiz radar tertibatı ve yüksek iletişim kulesi, savaşın adaya getirdiği askeri gücün seviyesini yansıtan nitelikte. Büyük ve geniş ele geçirme alanının içinde bulunan radarlar ve binalarla birlikte kurulabilen Tahkimatlar, siper alarak ilerleme imkanı ve ateş etme mevkileri sunuyor.

Ele Geçirme Noktası D: Village
Bu ev bir köyün sınırında ve sessiz bir kasaba meydanının bitişiğinde bulunuyor. Beyaz duvarlarla çevrili olan arazi, özellikle yukarıda yer alan Radar Sites alanından, tepelerden ve yakınlardaki evlerin pencerelerinden gelecek ateşe karşı siper alma imkanı veriyor.


Ele Geçirme Noktası E: Marina
Savaştan önce burada bölgenin balıkçıları çalışıyordu ve yoğun bir iş gününün ardından sakin kafeteryada dinleniyorlardı. Açık olan ele geçirme alanı, tanklara ikmal şansı tanıyor, ancak etraftaki evler ve tepeler de düşman piyadeleri için ideal ateş etme mevkileri oluşturuyor.

Mercury’de Başarılı Olmak İçin Dört İpucu: Geliştiricilere göre bu haritada manganızla birlikte zafere ulaşmak için bazı ipuçlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Uyanık olun! Mercury gibi dikey bir haritada, hiç beklemediğiniz yerlerden saldırıya uğrayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken çok sayıda yandan saldırı yöntemi var.

* Taşıtlarınıza destek olun! Burası tehlikeli bir arazi. Taşıtları kullanan silah arkadaşlarınıza tamirat yaparken veya düşman Assault oyuncularının saldırılarına uğradıklarında yardım edin. Uçaksavar mevzilerini veya taşıtlarını imha ederek pilotlarınıza destek olun.

* Tahkimat kurun! Mercury’nin zorlu ve inişli çıkışlı arazisi hatayı affetmeyebilir, ancak birkaç kum torbasıyla gelen ateşe karşı korunabilirsiniz.

* Yandan saldırın! Sürekli karşılıklı çatışmaya girerek çıkmaza sürüklenmeyin. Sahilden ve tepelerden faydalanın.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 12.07.2020 13:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.05.2019 17:45
Güzel,10 dolar altına düştüğünde alınır oynanır.
Daadsy
Daadsy 28.05.2019 23:33
merlin siteyi bozdunuz iyice. Yorumda atamıyoruz. Çıkış yapıp öyle yazıyorum.

İyi sen 1 sene daha bekle ozaman (:
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2019 10:57
Adamlar girite kadar gelmiş
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir