Battlestations: Pacific

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Pasifik'i kana bulayan savaş!
Tarih, onlardan kahraman diye bahseder. Amerika ve Japonya arasında olan İkinci Dünya Savaşı’nın Pasifik ayağından bahsediyorum tabii ki. Efsanevi uçak savaşları ve denizlerde süren amansız gemi çarpışmaları, kuşkusuz savaşın en ağır ve kanlı geçtiği dönemlerdi. Pasifik, Pasifik olalı böyle bir mücadele görmemişti!

Gemiler ve uçaklar

İlk yapımda, gemileri ve uçakları kontrol edebiliyorduk. Bu oynanış ikinci yapımda da devam ediyor. Bu sefer daha çok hava araçlarına ağırlık verilirken, denizlerde yüzen çelik kaleleri de nadir kontrol edeceğiz.

Battlestations: Pacific
"Bir süredir geliştirme aşamasında olan oyunda, genel olarak grafikler güzel duruyor."

Gemilerle Pasifik’in derin sularına açıldığımız bölümlerde, denizden havada süren şiddetli uçak çarpışmalarına müdahale edebileceğiz. Çoğunlukla uçakları oynayabileceğimiz yapımda, ağırlıklı olarak senaryo birkaç pilot üzerinden işlenecek. Yeni kokpit görünümü eklenen uçak içi görüntüler, bu sefer göz dolduracak gibi.

Geniş uçak yelpazesinin yer alacağı Battlestations: Pacific (BP), gemiler için sunduğu seçilebilir tercih listesini dar tutmuş. Ayrıca oyunda iki ülke ile de oynayabileceğiz. Japonya ve Amerika senaryolarının bulunduğu yapımda, hikâyeler farklı tarih dilimlerinde geçecek. 1941 senesindeki Pearl Harbor baskını ile başlayan senaryo, 1945 Okinawa Savaşı ile son bulacak.

Battlestations: Pacific
"Yapım içinde ağırlıklı olarak uçakları kullanacağız ve oyunun hikayesi birkaç pilot üstünden işlenecek."

Ufukta doğan güneş

Yapımda gece ve gündüz birbirini takip edecek. Tabii o kadar uzun çarpışmaların yaşanmayacağı kesin fakat şafak vakti başlayan bir çarpışma, yerini sabaha verirken güneşin doğuşunu izleyebileceğiz.

BP’de grafiksel olarak görseller gözümüze hoş geliyor. Bulutların arasından sıyrılan güneşin, deniz üzerine ışın demetleri olarak düşmesi ve su üzerindeki yansımaları gayet iyi gözüküyor. Bazı yerlerde yansıma efektlerinin abartıldığı göz ardı edilmez ama, BP görsel olarak iyi hazırlanmış bir yapım.

Sesler, türe yeni bir şeyler katmasa da, benzer yapımlara oranla kulağınıza hoş gelebilir. Uçak motorları ve silah sesleri gayet güzel duruyor. Mayıs ayı içinde PC ve X360 için piyasaya sürülecek oyun, bizlere farklı bir deneyim sunacak gözüküyor.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2021 12:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
Battlestations: Pacific

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×