1/2

Bayonetta

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Bu güzele dikkat etmek lazım!
Oyun dünyasında kült olmuş birçok yapım var. Bunlardan birkaç tanesini bizlere “Hideki Kamiya” kazandırdı. Kamiya’yı bilmeyenler için “Resident Evil” desem, o zaman kafalarda şimşekler çakacaktır. Evet, 1994 yılında Capcom’a katılan Hideki Kamiya; Resident Evil, Resident Evil 2 ve Devil May Cry gibi yapımlara imza attı. Hatta sadece bu isimlerle kalmadı bile. 2006’da PS2’ye çıkartılan, sanat eseri grafikleri, hikayesi ve atmosferiyle çoğu kişiyi etkileyen Okami’nin arkasında da Kamiya var. Bugünlerde ise Hideki Kamiya adını daha çok duyuyoruz, çünkü Bayonetta ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bu kıza karşı gelmek pek akıllıca değil

Birçok oyunda seksi ve güzel kadın karakterleri kontrol ettik. Bunların arasında ünlü Lara Croft’tan, yakın zamanda piyasaya sürülen Wet’in yıldızı Rubi Malone’a kadar birçok isim var. Bayonetta da bu zincirin son halkası olacak.

Masum duruşu, düzgün fiziği ve derin sırt dekoltesiyle ile dikkat çeken bu güzel, aslında güzel olduğu kadar da tehlikeli biri. Hatta en başta bakıldığında ciddi ve sert bir kadın gibi gelebiliyor, ama demo da bile oynarken düşmanlarıyla dalga geçen davranışları ve alaycı hareketleriyle güldürebilir.

Bayonetta
"Karakterimizin düşmanlarına hiç acıması yok. Comboları ve canavara dönüşen siyah elbisesiyle rakiplerini ortadan kaldırıyor."

Demo oyunun hikayesini anlatan bir video ile başlıyor ve ardından menüye ulaşıyoruz. Menüde “Tutorial” dediğimiz oyun içerisinde yapılacak olan hareketleri öğrenmemizi sağlayan kısım bulunuyor. Bundan sonrasında “Angel’s Metropolis” olarak geçen bölümde maceramıza başlıyoruz. İlk ciddi savaşımızı burada gerçekleştiriyoruz. Karşımıza çıkan her yeni düşman öncelikle farklı bir ekranda, bir kitap içerisinde de bize tanıtılıyor.

Bayonetta, süper combolar yapabileceğiniz bir oyun. Bu hareketleri yapmak biraz uğraştırsa da, düşmanları öldürürken hızlı olmamız gerektiği için bazen istemeden bu comboları yapabiliyoruz. Öldürdüğümüz düşmanın elindeki silahı alıp kullanma şansımız da bulunuyor.