Bazı PUBG klonu oyunlar dava tehlikesi ile karşı karşıya

Bazı PUBG klonu oyunlar dava tehlikesi ile karşı karşıya

Furkan Güler
Furkan Güler 6.04.2018 - 16:08
Klon oyunlar kaçacak delik aramaya başladı

Playerunknown's Battlegrounds sayesinde özellikle PC platformunda patlama yaşayan Battle Royale türü oyunlar, aynı şekilde mobil platformuna da sıçradı. Fortnite ve Playerunknown's Battlegrounds'un mobil için çıkmasından sonra bu oyunlardan esinlenen mobil klon oyunların çıkması hiç gecikmedi. Ancak büyük firmalar bu klon oyunlardan rahatsız olmuşa benziyor. Çünkü PUBG Corp. ekibi, Rules of Survival ve Knives Out oyunlarını dava edecek. Oynanış mekanikleri anlamında Playerunknown's Battlegrounds'tan herhangi bir farkı olmayan bu iki oyun, grafiksel ve tasarımlar anlamda da PUBG'ye benziyor. Ancak video oyunları sadece mobilde oynayan oyuncular PUBG ve klon Battle Royale oyunları arasındaki farkı ayırt edemediği için, bu durum PUBG Corp.'a zarar veriyor. Bu yüzden firmanın neden klon oyunları dava ettiğini anlayabiliyoruz.

PUBG klonu oyunlar dava ediliyor

Ancak açıklamaya bakılırsa firma, oyunları sadece PUBG'nin oynanış mekaniklerini kopyaladığı için dava etmiyor. Knines Out'un reklam çalışmalarında gözüken Buy me chicken, Make me chicken ve Be chicken gibi cümleler yüzünden Knives Out'un dava edildiği ortaya çıktığı Bildiğiniz gibi PUBG, Winner Winner Chicken Dinner sözü sayesinde akıllarda yer edinmeyi başarmıştı.

Bazı PUBG klonu oyunlar dava tehlikesi ile karşı karşıya

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 19:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2018 15:46
Klasik Kore' li şirket hareketi. Başka ne bekleyeceksin ki bunlardan?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2018 00:05
Ben oyuncu olarak destek olmam. Tekelleşmeye karşıyım. Bizi bu hale getiren ana unsur tekelleşme. Kahrolsun tekelleşme. Susma sustukça tekelleşeceksin!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2018 18:49
Zahaha lan pubg da bildiğin h1z1 çakması o zaman ne olacak; mal la bu firmalar. Bu davadan bir cacık olmaz abi şayet bir ceza gelir ise o zaman fps atası doom der abi tüm fps bizim çakmamız hepsine yasak vs. ya gidin işinize diyorum. Firma baktı rakip var fortnite ezdi geçti bunları şimdi kıvırıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2018 17:58
İyi bu günden başlasın 250-300 yıl sonra davaları biter. O kadar çakma şey çıktı ki anca bu kadar sürer sonuçları alma :D:D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×