1/2

Beach Life: Spring Break

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Görevleri yaparken kendimce bir tatil köyü kurmak çok zevkli.
Platformlar PC
Beach Life: Spring Break
  • Yapımcı - Yayıncı Deep Red - Eidos Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Bulmaca
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 80
Artılar -
Eksiler -

Kendimi bildim bileli tycoon tarzı oyunları nedense beceremem. Fakat kendim oynayamadığımdan mıdır bilinmez oynayan arkadaşlarımı izlemekten büyük haz duyarım. Şimdiye kadar çıkmış bu tarz oyunlardan sadece birkaçını düzgün şekilde oynayabildim. Tycoon tarzı oyunların tadını almıştım ama her oyunu hala beceremiyordum. Beach Life isimli oyunu duyunca aklıma direk tycoon türü geldi. İlk defa bu tarz bir oyun gördüm doğrusu. Amacınız size verilen alanda olabildiğince kaliteli bir tatil mekanı kurup parayı kırmak. Oynanışı, grafikleri ve konusundan olsa gerek rahatlıkla oynadığım ve inanılmaz zevk aldığım belki de ilk tycoon oyunu.

Buradan buyurun lütfen...

Açılış ekranındaki çıtırların şokunu üzerinizden attıktan sonra karşınızdaki 2 seçeneği fark edeceksiniz. Sandbox seçeneği ile istediğiniz yerde kendi kafanıza göre oynayabilirsiniz. Size boş bir mekan veriliyor ve gerisi komple size ait. Start seçeneğinde ise seçtiğiniz yerlerde verilen görevleri yapmanız gerekiyor. Genelde çoğu bina kurulmuş olarak geliyor karşınıza. Start bölümünde ilerleyip yeni yerler açtığınızda otomatikman yerler sandbox seçeneğine dahil oluyor. Görevler ise basitten zora doğru ilerliyor. İlk başlarda belli bir para yada 3-4 tane bina kurmanız gerekirken ilerlerde çok daha zor görevler ile karşılaşıyorsunuz. Oyunda tam 12 Bölüm adet bölüm var. 

Güneş yağını aldın mı?

Oyunu çekici kılan diğer bir özellik ise bir yazlık mekanda olması gereken her şeyin oyuna dahil edilmesi. Yapabileceğimiz 50 değişik bina var. Gece kulüpleri, barlar, kumarhaneler, alış-Veriş dükkanları, diskolar, su kaydırakları, havuz hatta denize girmeden önce kullandığımız duşlar bile. Aklınıza gelebilecek bütün tatil öğeleri oyunda var. Sadece binalar değil bir tatil köyünde olması gereken bütün çalışanlar da var. Can kurtaranlar, güvenlik görevlileri, inşaat ustaları, temizlikçiler, Dj'ler. Binalar etkileşimli. Elektrik yetmeyince ışıkları yanmıyor yada bozulduğu zaman tamir etmek gerekiyor. Müşteri memnuniyeti için her şey size bağlı. 

Abi cillop gibi mekan niye kimse gelmiyor?

Dediğim gibi müşteri memnuniyeti tamamen size bağlı, durum böyle olunca aslında size düşündüğünüzden çok şey düşüyor. İlk önce ekranın alt kısmında devamlı geçen yazıları takip edip müşterilerin isteklerini yerine getirmelisiniz. Bu istekleri yerine getirdikçe köyünüz yıldız kazanıyor. 5 yıldızlı bir tatil köyü yapmak aslında pek zor değil. Zor olan kısım 5 yıldızı sabit koruyabilmek. Müşterilerin yanında yanınızda çalışan işçilerinize de dikkat etmelisiniz. Eğer istedikleri paraları vermezseniz işi bırakabiliyorlar. Yada mutsuz bir şekilde işleri çok ağırdan alarak yapıyorlar. İşçilerin hangi saatler arasında çalışacağını sizler belirliyorsunuz. Mesela geceleri çevre inanılmaz şekilde kirleniyor. Ortamın kirli olmasıda tabiki müşteri memnuniyetini ve doğal olarak mekanın kalitesini düşürüyor. Önlem olarak temizlikçilerden bir kısmını gece saatlerine atayarak bunu çözebilirsiniz. Aynı durumlar bozulan aletler yada etrafın güvenliği içinde söz konusu. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×