1/5

Bekledim de gelmedin

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Bir türlü oynanamayan oyunlar...
Her yıl sayısız oyunun duyurusu yapılıyor; “X” firmasının “Y” adlı yapımı şu tarihte satışa sunulacak. Bilgiler yayınlanıyor; ekran görüntüleri, videolar... İştahımız kabardıkça kabarıyor fakat çıkış tarihi gelip çattığında oyunu raflarda göremiyoruz. Neden? Yapımcılardan ses seda yok, yayıncılar da yeni bir tarih belirtmiyor. Ee, ne olacak peki? Onca zamandır beklediğimiz yapımları oynayamayacak mıyız?

Sensible World of Soccer dosyası

Yapımcı: Codemasters
Yayıncı: Codemasters
Çıkış Tarihi: Belli Değil
Tür: Spor
Platform: PC/X360

Efsanevi futbol oyunu serisi Sensible World of Soccer ile en son, 2007’nin sonunda buluşmuştuk. Xbox sahipleri için Live Arcade’den yayınlanan oyun, nostalji tutkunları için eşsiz bir deneyim olmuştu. Neyseki Codemasters yalnızca X360 kullanıcılarını değil, PC tutkunlarını da düşünerek oyunu bilgisayarlar için de duyurdu. Ancak gel zaman git zaman yenilenmiş Sensible World of Soccer’ın PC versiyonu satışa sunulmadı.

Bekledim de gelmedin

Bu son derece üzücü deneyimi yaşayan PC sahipleri için hâlâ net bir tarih yok fakat yapımın resmi İnternet adresinin forumlarında, “Sensible Soccer’ın Xbox Live Arcade ve Windows Vista’daki reenkarnasyonu hakkında tartışabilirsiniz” ibaresi bulunuyor. 90’ların futbol efsanesiyle, PC sahipleri yeniden buluşamamış olsalar da, yapımla ilgili henüz bir iptal haberi gelmediği için umutları yitirmemekte fayda var. Zira Xbox’dan PC’ye çevrilen birçok oyun var ve yenilenmiş Sensible da kolaylıkla onlardan biri olabilir.

İptal Edilme Olasılığı: Büyük ihtimal

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×