Beklenen Dying Light 2 DLC paketi ertelendi

Atıf Doğan Özcan 13.05.2022 - 12:49
Techland, haziran ayında gelmesi beklenen Dying Light 2 DLC paketini bu yıl içine ertelediğini duyurdu.

Techland’ın Dying Light 2 DLC paketleriyle oyuncuları sevindirmesi beklenirken maalesef bu beklenti bu senenin ilerleyen aylarına ertelendi. Sadece şubat ayında 5 milyondan fazla kopya satan Dying Light 2 ilk ek paketini gecikmeli olarak alacak. Normalde geliştiricinin serinin ilk oyununa yaptığı DLC desteğiyle ile takdir topladığını ve oyuna olan ilginin artmasına önayak olduğunu hepimiz biliyoruz. Techland, yapım için çok güzel DLC planlarının olduğunu oyunun çıkışının hemen akabinde duyurmuştu zaten. 

Yapımcı firma, Twitter üzerinden paylaştığı mesaj ile haziran ayında beklenen DLC’nin yılın ilerleyen aylarına ertelendiğini duyurdu. Techland, oyunculara karşı her zaman “şeffaf ve dürüst” yaklaştığını belirterek ek paketin maalesef hedeflenen tarih içinde yetişmeyeceğini söyledi. Gecikmenin sebebi olarak da “hala biraz daha zamana ihtiyacımız var” şeklinde açıkladı.

Dying Light 2 DLC gecikmesi için özür geldi

Beklenen Dying Light 2 DLC paketi ertelendi

Aslında bu gecikme çok uzun bir süre değil yani hazirandan sonra maksimum 2-3 ay içinde ek paketin gelmesi beklenebilir ama artık oyuncular ana hikâye modunda mutlaka DLC görmek istiyorlar. Techland, bu gecikmeden dolayı özür diledi ayrıca oyunculardan tahminen Eylül ayında gelecek olan ek paketi ve güncellemeleri dört gözle beklemelerini istedi.

Tamam DLC ertelendi ama geliştirici oyuncuları memnun etmeyi asla unutmuyor ve Haziran ve ağustos aylarında çeşitli içerikler sunmayı planlıyorlar. Oyun içinde tıpkı sezonlara benzeyen bölümler sunacaklar. Hatta ilk bölümün ismi “In the Footsteps of a Nightrunner”. Bu bölümle birlikte yapıma, fotoğraf modu, yeni topluluk etkinlikleri, ek görevler, yeni düşmanlar, ödüller ve rütbe sisteminin genişletilmesi gibi özellikler içerecek. 

 

Beklenen Dying Light 2 DLC paketi ertelendi

Dying Light 2 için hikâye modunda DLC çıkışı gecikmesi bir hayal kırıklığı yaşatsa da Geliştiricinin lansman sonrası oyuna güçlü bir destek verecekleri sözünü tutmaktan daha fazlasını yapacağı çok belli. 

Dying Light 2 için beş yıllık destek planı

Daha ilk DLC’den gecikmeye girmiş olsa bile oyunun geleceği oldukça parlak görünüyor. Bölüm 2, Eylül Kasım aylarında yani DLC ile aynı anda gelecek. Yenilikler sadece bununla sınırlı değil, ek hikâye DLC’leri, ücretsiz ve premium DLC’ler de var gelecekler arasında. Techland lansman sonrası oyuna beş yıllık destek fikrini koruyacağa benziyor.

Dying Light 2 şu anda PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S'de mevcut ve Switch'e bu yıl içinde gelmesi planlanıyor.

Dying Light 2 haberlerimize bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz mutlaka gözden kaçırdığınız bir içerik olabilir.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 18.06.2024 13:05
Kalan Karakter: 300 Gönder
Beklenen Dying Light 2 DLC paketi ertelendi
İlginizi Çekebilir