1/7

Beklenen oyunlar

Ertunga Gündüz
Ertunga Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Evlerimize konuk olmaya geliyorlar...
Hatırlarsanız 2008 yılını müthiş bir sonbahar yağmurlarıyla bitirmiştik. Dead Space, Mirror’s Edge, Far Cry 2, Fallout 3, Spore, Prince of Persia ve daha nice kaliteli yapımların ardı ardına çıkması, biz oyun severler için tam anlamıyla cennet gibi bir dönemi temsil ediyordu. Açıkçası uzun yıllar bir daha böylesine dolu dolu geçen aylar karşımıza çıkar mı diye düşünüyorken, önümüzdeki bir diğer bahar döneminde gelen yapımlara baktığımızda, tekrardan benzer bir yoğunluğa gireceğiz gibi görünüyor. Çünkü bu konuda 2009 yılının da baya bir kalabalık olduğunu söylemek gerek. Street Fighter 4, F.E.A.R. 2, Killzone 2 gibi dev yapımlarla araladığımız 2009 kapısı, yılın ikinci çeyreği olarak tabir ettiğimiz Nisan, Mayıs ve Haziran aylardın ardına kadar açılacak. Ciddi derecede oyun bolluğuna sahip ve oldukça da göz kamaştıran yeni bir döneme giriyoruz. Ancak bu güzel aylara geçmeden önce, hatırı sayılır bir kesimin beklediği Mart dönemi ile ilgili başlangıç yapmak istiyorum.

Resistance: Retribution (PSP)

PlayStation 3’ün başarılı serisi Resistance, bu defa bazı değişikliklerle PSP’lerimize konuk olmaya hazırlanıyor. Sony Bend firması tarafından geliştirilen oyunun, ilk olarak FPS yapısı değiştirilerek TPS görünümüne sokulduğu ve bizleri tekrardan Avrupa yollarına sokacağı belirtildi. Hikaye olarak da, İngiliz Deniz Kuvvetleri’nden olan James Grayson’ın yaşadıklarına odaklanacağız. Tabii oynanabilirlik konusunda da PSP’nin bu tip oyunlardaki zor kontrol yapısı dikkate alınarak, oyunda Auto-aim ile düşmanlarımızı haklayacağız ve oldukça rahat bir sisteme sahip olacağı söyleniyor. Açıkçası uzun bir aradan sonra PSP’lerimize tekrardan kaliteli bir oyun girecek gibi görünüyor.

Beklenen oyunlar

İkinci görüş:

Hasan Uğur Nayır

Dissidia: Final Fantasy ile birlikte PSP için en çok beklediğim oyun. Bir süre önce demosu yayınlanmıştı ve oynamıştım. Grafikleri PSP için beğenmiştim ve kontrollere ise biraz alışmak gerekiyor. Single player’da güzel bir aksiyon sunacak Resistance: Retribution, online olarak multiplayer da oynanabilecek. Kesinlikle PSP’nin en hit yapımlarından biri olacağını tahmin ediyorum.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×