1/7

Beklenen PC oyunları

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Sonbahar ve kışın oyun yağmurları bereketli geçecek
2008’in yarısını atlattık ve oyun mevsiminin bereketli olduğu, senenin üçüncü ve dördüncü çeyreği yaklaşmaya başladı. Ağustos sonunda başlayacak ve yılbaşına kadar sürecek olan bu yağmurda, sizler için bazı önemli oyun başlıklarını tek bir çatı altında topladık. İşte beklenilen ve bir erteleme olmazsa kavuşacağız bazı oyunlar:

BATTLEFIELD HEROES

Battlefield serisi online bazlı olarak artık kült bir marka haline geldi. Son olarak Battlefield: Bad Company ile konsol platformunda konuk oldu. Serinin yeni oyunu bu son yıllarda artık karşımıza sıkça çıkmaya başlayan çizgi film tarzı grafiklerle gelmeye hazırlanıyor. Yine multiplayer tabanlı olacak olan Heroes, daha önce Battlefield oyunlarında kullanılan Refractor 2 grafik motoruyla hazırlanıyor. Bedava olarak yayınlanacak yapımda, Light, Medium ve Heavy olmak üzere üç farklı karakter sınıfı bulunacak. Karakterler seviye (Level) atlayabilecek. Karakterlerin üstündeki giysiler ve silahlar değiştirilebilecek. Seviye atlandığında daha yeni silahlar ve eşyalar alma imkanı bulunacak. Artık çoğu oyunda standart olan araçlar Heroes’ta kendine yer buluyor. Oyun normalde TPS olarak oynanırken, FPS perspektifinin de kullanılacağı söyleniyor. Şuanda beta testinde olan yapım, eğer bir terslik olmazsa Sonbahar’da piyasaya sürülecek.

Beklenen PC oyunları

BROTHERS IN ARMS: HELL'S HIGHWAY

Daha önce Half-Life: Opposing Force, Half-Life: Blue Shift gibi oyunları geliştiren, Halo 1’i PC’ye port eden Gearbox Software, 2005’te yapıp piyasaya sürdüğü Brothers in Arms: Road to Hill 30 (BIA) ile haklı bir başarı elde etmişti. Bir takımı yönettiğimiz oyun sevilmiş ve 2. Dünya Savaşı’nın acımasızlığını ve asıl dramatik yönünü oyunculara sunmuştu. Arkasından gelen Earned in Blood, seriyi daha bir üste taşımıştı. Şimdilerde firma serinin üçüncü oyununu ve Borderland’ı geliştiriyor. Unreal Engine 3 kullanan Hell's Highway’de Matthew "Matt" Baker’ı canlandırıyoruz. Oyun, müttefik kuvvetlerinin Ren ve Wall nehirlerinde güvenliği sağlamaya çalıştığı sırada geçiyor. Yapımda takım arkadaşlarımızın ve düşmanların yapay zekasının iyi olacağı söyleniyor. En önemlisi ise Hell's Highway’de önceki oyunlara göre çok daha dramatik öğeler ve duygusallık bulunacak. Directx 10’u da destekleyen oyun PC dışında, X360 ve PS3’e de çıkacak. Eğer bir terslik olmazsa 2. Dünya Savaşı’nın acımasızlığını ve duygusallığını Eylül ayı içinde daha net olarak yaşayacağız.

Beklenen PC oyunları
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×