1/3

BenQ XL2420Z Full HD LED Oyuncu Monitörü

BenQ XL2420Z Full HD LED Oyuncu Monitörü

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 21.11.2014 - 16:08
Oyuncuların beklediği pek çok özellik tek bir monitörde.
Bir oyuncu için en önemli unsurlar ekran kartı, RAM ve işlemci gibi bileşenler gibi gözükse de aslında iyi görüntü almak için olmazsa olmazlarında başında monitörler gelmektedir. Renk ayrımını iyi biçimde yapan, tazeleme hızı yüksek ve tepki süresi de üst düzeyde olan bir monitör ile oyun oynamanın keyfi başka hiçbir şeye benzemez. Hele bir de özellikle oyuncular için geliştirilmiş ve kullanıcıların işini kolaylaştıracak özellikler de sunan bir monitöre sahipseniz, oyun zevkiniz katlanarak artacaktır.

Merlin'in Kazanı ofisine konuk olan BenQ'nun XL2420-Z model oyuncu monitörü de, bir oyuncunun ihtiyaç duyabileceği her türlü içeriği başarıyla sunuyor.

BenQ XL2420Z Full HD LED Oyuncu Monitörü
Öncelikle BenQ XL2420-Z'nin kullanıcılara sunduğu giriş çıkış panelinden bahsetmek istiyorum. 2 adet HDMI, 1 adet Display Port, 1 adet VGA, 1 adet DVI-D girişlerinin yanı sıra, yan tarafında da 2 adet USB ve 1 adet de kulaklık girişi bulunuyor. Bu monitörü aynı anda hem PC hem de konsol bağlamak isteyen oyuncuların çok beğeneceğini söyleyebiliriz. Dilerseniz kulaklık dilerseniz de harici hoparlörünüzü monitöre bağlayabiliyorsunuz.

BenQ XL2420Z Full HD LED Oyuncu Monitörü
BenQ monitörleri için özel olarak geliştirilen, bulanıklık giderme teknolojisi BenQ XL2420-Z modelinde de ön plana çıkıyor. LCD ekranların makus talihi olan bulanıklık, piksellerin gecikmeli renk değişimlerinden kaynaklanır ve hareketli sahnelerde oluşan bulanık görüntü, ekrandaki kaliteyi düşürerek göz yorgunluğu oluşturur. BenQ XL2420-Z'nin ise bu konuda başarılı bir iş çıkardığı söyleyebiliriz. Özellikle yüksek tempolu oyunlardaki hareketli sahnelerde bulanıklığın azaldığına şahit olduk.

BenQ XL2420Z'nin oyuncuları ilgilendiren en önemli özelliklerinden biri de 144Hz hızında çalışıyor olması. 60Hz panele sahip olan diğer monitörlere kıyasla çok daha yüksek ekran yenileme hızı sunabilen monitörde, Vsync ayarını açtığınızda, 144 fps'ye kadar yırtılma yaşamadan kaliteli ekran görüntüsü elde edebiliyoruz.