Beowulf

Beowulf

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
İskandinav savaşçı, PSP'yi fethedebilecek mi?
Platformlar PSP
Beowulf
  • Yapımcı - Yayıncı Ubisoft - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 63
Artılar Filmin oyunu olması
Eksiler Filmden daha başarısız, ticari amaçlı bir yapım
İstanbul’da iki farklı 3D destekli sinema salonunda da izlemek nasip oldu Beowulf’u. Biri Real 3D, diğeri Imax teknolojisi ydi. Teknoloji ve izleme kalitesi açısından aralarında hissedilir derecede çok bir fark yoktu. Aslında vizyonda yalnız 2D versiyonu olsa izlemeyecektim dahi, beni salona sürükleyen 3D deneyimi olmuştu. Zira filmi izledikten sonra da fikrim değişmemişti, bu film ancak 3D olduğu için izlenebilirdi. Film ortalama bir kalitedeydi bana göre, ancak kar amacı güden yapımcılar her zaman olduğu gibi filmin oyunu furyasına Beowulf’u da eklediler. En nihayetinde Beowulf PSP içinde piyasaya sürüldü. Peki Beowulf kendini PSP’de gösterebiliyor muydu?

Angelina Jolie

Yapım filmin hikayesini tekrar ediyor. Krallığın başı Grendel isimli canavar ile derttedir. Kral vaktiyle büyük bir hata yapmış ve sonuçlarına katlanmak üzere Grendel tarafından cezalandırılmaktadır. Yaşlı kralımız deniz aşırı bir ülkeden gelen Beofulf’un yardım teklifini kabul eder ve kahramanımız kötülük ile savaşmaya başlar. Beowulf’un kendisini yönettiğimiz yapımda çok eğlenceli ya da çok ilginç herhangi bir şey bulunmamakta. Kahramanımız Grendel’ın kolunu kopartıp yoluna devam ettiğinde tahmin edeceğiniz gibi karşısına yeni canavarlar çıkmakta. Bu canavarlar ve ara sıra karşılaşacağınız “Boss” canavarlar karşısında en büyük kozunuz Beowulf’un şarkısı. Diğer konsol versiyonlarına oranla hayli kötü kontrollere sahip yapımda karakterimizin kontrolü de bir hayli zor olmakta. Düşman karşısında yapabileceğimiz iki farklı atak bulunuyor. Bunlardan biri hafif, diğeri güçlü atak. Güçlü atak ile düşmanı doğradığınızdan, yakınınızda duran herhangi bir düşmanın büyük ölçüde şansı bulunmamakta. Beowulf, Berserker moda geçtiği zaman ise rakiplerini her zaman olduğundan daha süratli öldürebiliyor, ancak bunun bazı yan etkileri olduğu da unutulmamalı.

Çoğu zaman tekrar eden bir oynanışa sahip olan yapımda, güçlü karakterimizin silahları zaman zaman kırılabiliyor. Böyle bir durumda en yakınınızdaki ölü düşmanın silahını alarak kaldığımız yerden canavar doğramaya devam edebiliyoruz. Ara sıra karşımıza Boss canavarların çıktığını belirtmiştim. Bu canavarlar her ne kadar “Boss” olarak tabir edilseler de başa çıkmak sanıldığı kadar zor değil. Hatta Berserker modda Boss’ların icabına bakmak fazla kolay yapılmış. Belli aralıklarla köye dönüp yeni bir silah edinmeli, karakterinizi geliştirmeli ve yolunuza devam etmelisiniz. Bu döngüyü tamamlamak zaman geçtikçe daha sıkıcı bir hale geliyor. Yapımda muhtemelen ihtiyacını hissetmeyeceğiniz bir Multiplayer modu da zaten bulunmamakta. Grafikler açısından bakıldığında rahatsız edici pek bir şey göze batmıyor. PSP olanaklarını sonuna kadar kullanmayan yapımda, ortalama sayılabilecek grafiklere başarılı animasyonlar eşlik ediyor. Diğer yandan sesler grafikler kadar dahi başarılı değiller. Birkaç çeşit komut ve sesler dışında yapım atmosferi tamamlayıcı olmaktan uzak. Maalesef Beowulf’un PSP versiyonu için sinema filminden daha da kötü olduğu söylenebilir. Piyasada bulunan onlarca aksiyon oyunu varken Beowulf maalesef vakit kaybı olacaktır. Filmin izlemeye değer yegane yanının Angelina Jolie olduğu düşünülürse, yapımın tamamı ile ticari amaçlı bir oyun olduğu tartışılmaz bir gerçek.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 00:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×