Bilinçaltı mesajlarla oyun bağımlılığını tedavi girişimleri

Yavuz Can
Yavuz Can 3.06.2010 - 12:31
Bilinçaltı mesajlarla oyun bağımlılığını tedavi girişimleri

Tüm dünyada popüler olan online multiplayer oyunlarda hayatını kaybeden oyuncu haberleri bir takım girişimleri de beraberinde getiriyor.

Koreli Xtive firmasının geliştirdiği yeni teknoloji kullanıcıya bilinçaltı işitsel mesajlar vererek zamanının dolduğunu ve oyunu bırakmasını hatırlatıyor. Bilinçli bir insan bu sinyalleri algılamıyor fakat saatlerce oyun oynamış şuuraltı bir beyin 10.000-20.000 Hz'lik bu sinyalleri duyabiliyor. Xtive Başkanı Yun Yun-hae'ye göre metod oyuncular üzerinde test edilmiş ve başarılı olduğu gözlenmiş. Yun'a göre bu teknoloji başka alanlarda da kullanılabilecek bir potansiyele sahip.

Çin'de internet bağımlılarının elektrik akımı verilerek tedavi edildiği düşünülürse! bu yöntemin insancıllığı daha iyi anlaşılıyor.

Kaynağa ulaşmak için tıklayınız.


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 11.04.2021 09:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bilinçaltı mesajlarla oyun bağımlılığını tedavi girişimleri

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×