Biomutant bir milyon satış barajını aşmayı başardı

Aleyna Yıldırım
Aleyna Yıldırım 18.08.2021 - 17:48
İlk hafta satışları ile maliyetini kurtaran THQ Nordic'in aksiyon RPG türündeki oyunu Biomutant bir milyon satış rakamını geride bıraktı.

Experiment 101 tarafından geliştirilen açık dünya RPG türündeki Biomutant bir milyonun üzerinde satış yaparak büyük bir başarıya imza attı. Yapılan açıklamaya göre oyun ilk hafta satışlarıyla birlikte zaten geliştirme maliyetlerini karşılamayı başarmıştı. Haber, THQ Nordic'in sahibi olan ve 2021'in ilk çeyrek mali sonuçlarını dün yayınlayan Embracer Group aracılığıyla geldi.

Biomutant, 1 milyondan fazla satmayı başardı 

Biomutant bir milyon satış barajını aşmayı başardı

Ana şirket Embracer Group, bu sabah yayınlanan bir mali raporda, İsveçli stüdyo Experiment 101 tarafından geliştirilen Biomutant'ın 25 Mayıs'ta piyasaya çıktığını ve 1 milyondan fazla sattığını söyledi. Rapor, oyunun ilk haftasındaki satışlarının yalnızca geliştirme ve pazarlama maliyetlerini değil, aynı zamanda Embracer'ın geliştiricisi Experiment 101 ve Biomutant IP'yi satın almak için harcadığı parayı da kapsadığını iddia etti. Embracer'ın sahibi olduğu yayıncı THQ Nordic, Kasım 2017'de Experiment 101'i satın alarak stüdyoyu ve Biomutant'ın fikri mülkiyet haklarını 75,3 milyon karşılığında satın almıştı

Biomutant'ın finansal başarısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Tabiki de bu başarıyla beraber oyundaki PlayStation ve Xbox'ta düşük kaliteli dokulardan kare hızı sorunlarına kadar bir dizi performans sorunu da düzeltilmeye devam ediyor. Geliştirici ekip çeşitli hata düzeltmeleri ve ince ayarların yanı sıra savaş, ganimet çeşitliliği, kullanıcı arayüzü, görevler ve hatta oyunun anlatıcısı için ek değişiklikler yaptı. Oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Biomutant incelmemize bir göz atabilirsiniz.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 03:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2021 01:29
Fiyatı gereksiz pahalı yine iyi satmış ..
Kalan Karakter : 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 19.08.2021 00:12
Oyunun reklamı güzel. Paket iyi ama ürün kötü tam bu oyun için kurulması gereken bir cümle.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.08.2021 21:33
Fazla bile satmış.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Biomutant bir milyon satış barajını aşmayı başardı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×