BioShock 2: Hikaye açıklık kazanıyor

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
BioShock 2: Hikaye açıklık kazanıyor

Merlin'in Kazanı

        Birkaç gün önce "BioSchock 2: Sea of Dreams’in" hikayesine dair ilk tahmini bilgiler gün yüzüne çıkmıştı; fakat bunlar Game Informer’ın ön incelemesi kaynaklı değildi. Shacknews sözü geçen makaleden bazı bilgileri özetlemiş.

        Buna göre, kendi türündekilerle Little Sister’lar uğruna savaşan tüm Big Daddy’lerin atasını kontrol edeceğiz. Selef oyunda da olduğu gibi başarılı bir karşılaşma sonunda, tercih hakkı sunulacak: Küçük yaratığı evlat mı edineceksiniz yoksa Adam’ını mı çekeceksiniz? Little Sister’i yanınıza aldığınız takdirde o, bölüm boyunca size eşlik edip cesetlerden Adam toplayacak. İlk oyundaki eskort görevindeki gibi küçük kızları yaklaşan Splicer’lerden korumanız gerekecek.

        BioShock 2, BioShock’taki hadiselerden 10 sene sonrasında geçiyor, yani 1970 yılına yerleştirilmiş. Big Daddy olarak sadece sınırlı bir süre kullanılabilecek olan, sonrasındaysa aşırı ısınan matkabınıza da başvurabileceksiniz. Düşmanlarınızı aynı zamanda itme saldırılarıyla da etrafa savurabileceksiniz.

        Plasmid geliştirmeleri (upgrade) artık daha çeşitli olacak ve süper güçler kombine edilebilecek. Mesela rüzgar tuzağı ve alev plasmid'inden alev tuzağı oluşturabileceksiniz. Buna ilaveten silahları plasmid'lerle eş zamanlı kullanmak da mümkün olacak. Bot ve toplar da tamir edilebilecek. Diğer taraftan, belli sayıda Big Daddy hallettikten sonra bir zamanların Little Sister’ı olan Big Sister’la karşılaşacaksınız.

        Oyun esnasında bunlardan başka Fontaine Futuristics’ e bakışlarla Little Sister’lardan Adam’ın nasıl ayrıştırıldığını öğrenebileceksiniz. En güzel haberlerden biri de, BioShock 2’nin multiplayer (çokluoyuncu) moduna sahip olması. Fakat buna dair henüz herhangi bir bilgi mevcut değil.

KAYNAK
BioShock 2: Hikaye açıklık kazanıyor
4players.de


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 07:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
BioShock 2: Hikaye açıklık kazanıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×