1/7

Bioshock 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Rapture hayali sona erdi
Platformlar PC
Bioshock 2
  • Yapımcı - Yayıncı 2K Marin - 2K Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 90
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%90
Artılar Muhteşem atmosfer, harika sesler, senaryonun işleyişi, yeni güçler, silahlar
Eksiler Oyun süresi daha uzun olabilirdi
Gün geçtikçe uzaklaşıyorum dünyadan. Henüz ne olduğunu anlamadığım hisler, beni yaşadığım yerlerden çok uzaklara çağırıyor sanki. Daha önce bu denli büyük dalgalar görmemiştim.

Burada doğup büyümeme rağmen, hâlâ okyanusa karşı korkum olduğunu söylemeliyim. Bilinmezliklerden korkuyorum. Belki de okyanuslar, tüm bilinmeyenleri gizlemek için yaratılmış devasa örtülerdir…


İlk Bioshock, atmosferinden fazlasıyla etkilendiğim ve beğenerek oynadığım bir oyundu. Atlantis okyanusunun ortasına düşen uçaktan sağ olarak kurtulduğumuzda, asıl kabusun Rapture’da bizi beklediğinden haberdar değildik. Bu devasa oluşum, öylesine detaylı hazırlanmış, öyle bir atmosferle yoğrulmuştu ki, kendi adıma söylemem gerekirse Bioshock’u her kapattığımda “sudan çıkıp, kumsallara ayak basmış gibi” hissediyordum. Bu kez hiç kapatmadım ve saatlerce su altında kaldım…

Son günlerde hava karardığında ilginç şeyler olmaya başlamıştı. Sanki doğa ayaklanmış, gece vakti tüm kasabayı izliyordu. İnsanlar endişeliydi tabii ki, hatta uzak mesafeden bakıldığında insanı andıran, ama kesinlikle insan olmayan canlılar gördüğünü söyleyenler vardı. Neydi ki acaba o veya onlar?

Bioshock 2
"İşte Big Sister'ımız. Pek dost canlısı değil."

Yeni duyuru geldiğinde; çölün ortasında kurulmuş, benzersiz bir ütopya hayal etmiştim. Suyun altında yaşamak çok zor olduğu gibi, çölün sert koşullarına ayak uydurmak da zordur. Dolaysıyla ilk seride çok farklı bir iş çıkaran yapımcılardan yine farklılık beklemiştim. Ama sonuç olarak yine Rapture’a dönüyoruz.

Kasabada panik hakim. Küçük kızlar kaybolmaya başladı ve durum hakkında ne aileler, ne de polisler çözüm üretebiliyor. Geçen sabah, kumsalda küçük kırmızı bir kız ayakkabısı bulunmuş. Yanında da insana ait olamayacak kadar büyük bir ayak izi. Sanırım şüphelerin yerini korku ve endişe aldı. Gitmeyi düşünenler ve burayı terk edenler bile var.

Ama… Ben nerdeyim? Beni buraya kim getirdi ve neden bu kadar çok uykum var?


-Onu tanıyorum, ismi Elanor. O, benim kızım. Seni de tanıyorum yaşlı Big Daddy. Emin ol, sürekli olarak takip ediliyorsun. Hem benim tarafımdan, hem de Big Sister tarafından. Biliyor musun? Big Sister, senden daha güçlü...

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×