1/15

Bioshock 2

Nurullah Karapınar
Nurullah Karapınar 3.06.2010 - 12:31
Rapture'un sırları çözülüyor

Tam Çözüm, Medium seviyede oynanıp, hazırlanmıştır.

TONIC VE PLASMIDLER
Plasmidler, kontrol ettiğimiz karakterin sol eliyle yapabildiği özel saldırı türleridir. Telekinezi, elektro şok, alev saldırısı gibi rakibe hasar veren güçler. Bu güçleri kazanacağımız ADAM puanları ile kademeli olarak arttırabiliyoruz. Tonic’ler ise Plasmidler gibi aktif bir saldırı biçimi olmayıp, yalnızca Gene Bank’tan seçebildiğimiz avantajlı özel güçleri içeriyor. Alarmları kısa bir süre etkisiz bırakma, yakındaki düşmanı haber verme, buzlu matkap saldırısı, hack avantajı v.s gibi. Daha onlarca tonic var oyunumuzda. Her iki özel güçler Gene Bank istasyonlarında değiştirilip, kullanılabiliyor.

ADAM PUANI
Oyun içinde Little Girl’leri kurtardığımız zaman hanemize bu puanlar işleniyor. Ayrıca bazı gizli yerlerde ve Boss’ların üzerinde bulunabiliyor. ADAM puanları Gatherer’s Garden denen özel istasyonlarda Plasmidleri, EVE Hypo (Sağlık barınızın altındaki mavi renkli özel güç barı) ve sağlık barınızı artırmak için kullanılıyor.

EVE HYPO
Plasmidlerin göstergesi olan bar. Çevrede bulacağımız ya da satın alacağımız eve hypo şişesi ile bu barı artırabiliyoruz.

GATHERER’S GARDEN
ADAM Puanlarımızı kullanabileceğimiz özel makineler Plasmid’leri, Sağlık ve Eve Hypo barını artırıyor. Oyun içinde en önemli noktalardan birisi ADAM puanlarının bu istasyonda işinize yarayacak şekilde kullanılması. Eğer sol elinizle yapacağınız özel güçleri oyun içinde çok fazla kullanıyorsanız Eve Hypo barını artırmalısınız. Bununla birlikte ana güçler olan, elektro şok, hipnotize, telekinezi alev buz ve arı saldırılarından en çok kullandığınız birini üst seviyeye kadar yükseltirseniz hasar verme gücünüz artacak ve rakiplere karşı avantajlı olacaksınız. Ben elektro şoku yükselttim ve ardından alev saldırı gücümü geliştirdim.

GENE BANK
Bu makinelerde Plasmid ve Tonic’leri seçip istediklerimizi kullanabiliyoruz.

POWER TO THE PEOPLE WEAPON STATION (SİLAH YÜKSELTME İSTASYONLARI)
Bu istasyonlar kullandığınız silahların gücünü artırıyor (upgrade). Her bulduğunuz istasyonda sadece tek bir silahı upgrade yapabilirsiniz. O yüzden seçimlerinize dikkat edin

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×