BioWare, Andromeda'daki trans karakter için özür diledi

Hürcan Köse
Hürcan Köse 7.04.2017 - 10:59
"Yeterince özen göstermedik"
Mass Effect: Andromeda sahip olduğu yüzeysel problemlerin yanı sıra bazı manevi problemlere de sahip olan bir oyun. Ya da en azından oyuncu topluluğu Andromeda'yı bu konuda eleştiriyor. Dil, din, cinsiyet ve benzeri etkenlerin insanları ayırmaması için sesini Andromeda'yı kullanarak duyurmaya çalışan BioWare, oyunda çeşitli birçok karaktere yer verdi.

BioWare, Andromeda'daki trans karakter için özür diledi
Hainly Abrams adlı NPC de bu karakterlerden birisi. Trans bir birey olan Abrams ile oyun içinde konuştuğunuzda hakkındaki gerçeği öğrenebiliyordunuz. Görünüşe göre oyunu oynayan topluluğun büyük bir kısmı Hainly Abrams karakterinin yanlış yansıtıldığını düşünüyor. Yeterince üstüne düşülmemiş, hatta biraz dalga konusu olmuş gibi görünüyor.

Bu konuya öncelik veren BioWare, bir bildiri yayınlayarak trans insanlar ve onları destekleyen topluluklardan özür diledi. Özür metnini aşağıda görebilirsiniz. Kısaca, bu konuda trans toplulukları ile görüştüklerini ve karakteri de önümzüdeki yamalarda bu görüşmelere göre değiştirip detaylandıracaklarını söylediler.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2022 22:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.04.2017 13:17
Aga zannedersin ülkelerinde faşistlik var özgürlükler ülkesi kabul görmüş bir şeyi sanki yasaklıymış da bunu oyunlarla yıkmaya çalışıyorlarmış gibi hava estiriyorlar Hollanda da erkek erkek ile evlenebildikten sonra bunlar vız gelir tırıs gider.
Kalan Karakter : 300 Gönder
durates
durates 10.04.2017 10:44
Bioware bence bunlarla uğraşmayı bıraksın. İşi gücü bıraktılar cinsellikle uğraşıyorlar. Çıkarın hepsini adam gibi işinize yönelin kim ne derse desin!
Kalan Karakter : 300 Gönder
taylanz
taylanz 9.04.2017 02:19
Ah be güzel kardeşim paramızı almaya sıra geldiğinde 5 dolar indirim yapıyor musun?

Hatalı ürün için az biraz parayı geri cüzdanımıza yolluyor musun?

Neden özrünü kabul edeyim ya?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rahro Uth
Rahro Uth 8.04.2017 15:24
Cidden mi?

Allahım ya nelerle uğraşıyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2017 17:20
İyi bir haber olmamış sayın Merlin. İnsanlar trans karakter var diye tepki göstermiyor oyuna, daha adama/kadına merhaba dediğinizde siz sormadan, etmeden, ne olduğunu anlamadan direk trans olduğunu, çok mutlu olduğunu falan söylüyor. Bildiğiniz LGBT/SJW propagandası yani.
Kalan Karakter : 300 Gönder
BioWare, Andromeda'daki trans karakter için özür diledi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×