Birdie Shoot 2

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Basit bir yapım nasıl olur?
Platformlar PC
Birdie Shoot 2
  • Yapımcı - Yayıncı Magnussoft - Magnussoft
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 50
Artılar Biraz zaman geçirtiyor, basit kolay bir yapısı var
Eksiler Daha uzun olabilirmiş, harita sayısı az
Oyunlar bizlere farklı dünyaların kapısını açar. Bazen fantastik bir diyarda derin bir maceraya atılır, başka zaman ise kendimizi bir cinayeti çözmeye çalışan dedektif rolünde bulabiliriz. Bazı zamanlar ise, hiç kafa yormadan, kısaca basit olarak oynayabileceğimiz, üstün grafiklere sahip olmayan zevkli ve zaman geçirtici yapımlar karşımıza gelir. Amacı son derece kolay bu oyunlar, yeri geldiğinde iyice bağlayıcı olabiliyor. Bazıları ise sadece arada girip, bir iki el takıldıktan sonra kapatabileceğimiz türden. İşte Birdie Shoot 2 de bizlere üstün görsellik sunmayan, ama arada zaman geçirtebilecek bir şekilde çıkıyor.

Eskilerden

Ekranın sağa sola kayarak, tavukları veya başka hedefleri vurduğumuz oyunları hatırlıyorsunuzdur. Birdie Shoot 2, gene aynı mantık üzerine yapılmış, bu kez çeşitli kuşları vuruyoruz. Yapımda; Island, Ice World, Halloween ve Wild West olmak üzere toplamda dört tane harita bulunuyor. İsterseniz bu haritaları tek tek veya isterseniz Championship başlığı altında hepsini ardı ardına oynayabilirsiniz. Yapımda belli zamana karşı oynadığımız, üç farklı zorluk seviyesi var. İlk seviyede ekranın her yanı gözüküyor. İkincisinde görüntü daha bulanık hale geliyor ve son seviyede ise ekran tamamen kararmış durumda. Sadece silahımızı tuttuğumuz yer, daire içinde aydınlık olarak gözüküyor. Bu arada isterseniz bize verilen süreyi de değiştirebilirsiniz.

Birdie Shoot 2
"Haritalara göre kuşların üstündekiler ve diğer gizli hedefler de değişiyor."

Haritaya göre kuşların üstündekiler değişiyor. Mesela Halloween’da balkabağı taşıyan, Noel Baba kılığında dolaşan kuşlar var. Farenin sol tuşuyla ateş ederken, sağ tık ile mermi doldurabiliyoruz (Doldurma işlemi mermiler tamamen bittiğinde oluyor). Havada sürekli olarak sağa sola kuşlar uçuyor. Kuşlar dışında haritalarda farklı hedefler ve bonuslar bulunuyor. Bunlar bize daha fazla puan ve ekstra özellik sağlıyor. Mesela bize makineli tüfek veren bir tane bonus var. Bunu aldığımız zaman belli bir süreliğine makineliyle, seri olarak ateş edebiliyoruz. Bonuslar havadan paraşütle atılan yardım paketleri şeklinde gösteriliyor. Kazandığımız puanlar bir skor tablosuna işleniyor. Kuşlar dışındaki diğer hedefler ise haritaya göre farklılaşıyor.

Sona doğru

Yapımın grafikleri 2D ve genel olarak eğlenceli, şirin bir görsellik var. Zaten böylesi basit bir oyundan, grafik beklemek de olmaz. Sesler sürekli olarak kuş cıvıltıları olarak kulağa geliyor. Birdie Shoot 2, az sayıda haritası ve kısa oyun süresiyle, arada sırada açıp, biraz zaman geçirtecek bir oyun olmuş. Açıkçası biraz daha fazla sayıda harita olması daha iyi olurmuş.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 17:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
Birdie Shoot 2

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×