Birisi Resident Evil ve House of the Death'i yeniden yapıyor

Birisi Resident Evil ve House of the Death'i yeniden yapıyor

Furkan Güler
Furkan Güler 24.07.2017 - 10:40
Unreal Engine 4'ün gücü eski nesil oyunları tekrar ayağa kaldırıyor.
Eski nesil oyuncuların favori zombi oyunları Resident Evil ve House of Death, AlbertREWesker - Zelda as Imagined isimli YouTube kanalı tarafından yeniden yapılıyor. Unreal Engine 4 motoru ile baştan tasarlanan oyunların grafikleri, eski sürümlerine göre oldukça gerçekçi gözükmekte.


Yayınlanan videolara baktığımızda The House of the Death oldukça erken aşamalarda bulunuyor. Ancak Resident Evil'ın oynanabilir bir versiyonda olduğunu görüyoruz. Hali hazırda Capcom, Resident Evil'ın HD sürümünü Steam'e getirmişti. Ancak YouTuber arkadaşımızın geliştirdiği versiyon, yeni nesil grafiklere sahip olduğundan daha çekici bir hal almakta.


YouTube’s ‘AlbertREWesker – Zelda as Imagined'ın bu yaptığı hareket ise taktire şayan durumda. Capcom'um yapamadığını tek başına yapan geliştiricinin oyunları yayınlayıp, yayınlamayacağı şimdilik belli değil. Resident Evil malikanesi daha önce Unreal Engine 4 ile yapılmıştı. Fakat The House of Dead'in yenilenmiş halini ilk defa görüyoruz.


Resident Evil'ın aksine on-rail oynanış yapısıyla karşımıza çıkan The House of Dead, çıktığı dönemde arcade makinaların en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olmuştu. Umarız iki oyunun da yenilenmiş sürümü ücretsiz bir şekilde oyunculara sunulur. Fakat Capcom veya Sega'nın bu duruma sessiz kalacağını sanmıyoruz.
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2021 04:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2017 00:28
Özledim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2017 21:33
Resident Evil 7 yi oynadıktan sonra eski oyunlara geri dönüş yapmak bana pek de mantıklı gelmiyor açıkçası
Kalan Karakter : 300 Gönder
propontis
propontis 24.07.2017 13:05
Herkes bir şekilde resident evil'ı tekrar hayata döndürüyor. Asıl mimar ise hala Resident Evil remake 2 çıkaracak. Anca vr Evil yapsın..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2017 12:44
Capcom ve Sega tabiki de duruma el atıp yapımı durduracak, başkasına ait bir oyunu kendin tasarlayıp piyasaya sürüp para kazanıyorsun, resmen emek hırsızlığı. Boşuna uğraşmışlar, oyun yerine oyuna yapılmış bir mod olarak çıkabilir sadece.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2017 11:22
bu oyunları çok keyif alarak oynamıstım bidaha bu tadı alabilirmiyim diye düşünürdüm nerde o eski oyunlar büyülenerek hipnoz olarak kitlenerek oynadıgımız oyunlar derdim sonra baktım witcher çıktı :D :D :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×